• Καλωσήρθες στα μέρη μας ταξιδιώτη — Επισκέπτεσαι για πρώτη φορά το forum μας;

    Σε έχω ξαναδεί να τριγυρνάς εδώ γύρω; Για να συμμετάσχεις σε συζητήσεις ή να θέσεις σε όλους το ζήτημα που σε απασχολεί, θα χρειαστεί να αποκτήσεις ένα λογαριασμό στο forum. Απόκτησε το λογαριασμό σου πατώντας εδώ!

Ακαδημια Μαγειας

Bolt

Περιπλανώμενο Ξωτικό
Καλησπερα σε ολους.
Θα ηθελα να κανω μια προταση, η οποια δεν αφορα τη βελτιωση του παιχνιδιου αλλά τη δικη μας διευκολυνση, εννοω εμας των παιχτων, θα δικαιολογησω και γιατι εκανα αυτη τη σκεψη. Η προταση μου ειναι η εξης... Η ανανεωση της "Ακαδημιας Μαγειας" να μη γινεται τοσο συχνα, καθε 6 ωρες δηλαδη αλλά να γινεται καθε 8 (μην πω 12 ωρες και το παρατραβιξω λιγο... αν γινοταν βεβαια θα ηταν ακομα καλυτερα!!!).
Τωρα ο λογος που σκεφτηκα κατι τετοιο... Εντος του παιχνιδιου υπαρχουν παιχτες που ειναι αρκετα ή πολυ ενεργοι κι ετσι παρακολουθουν και τις 4 ανανεωσεις της Ακαδημιας Μαγειας, υπαρχουν ομως και παιχτες που δεν εχουν τοσο χρονο και καποιοι που δεν παιζουν απο κινητο ουτως σωστε να μπαινουν στο παιχνιδι οσο ειναι μακρια απο το pc τους, εννοειτε πως παιχτες και των δυο αυτων κατηγοριων μπορει να συνυπαρχουν στην ιδια συντροφια.
Οποτε... οι μη ενεργοι παιχτες δεν μπορουν να συνεισφερουν στη συντροφια τους οσα θα ηθελαν, ο λογος ειναι γιατι χανουν τα κτηρια ενδυναμωσεις στρατου (τις λεγομενες πρασιναδες ή δασακια) και ταισματα, αναφερομαι σ΄ αυτες διοτι ειναι οι δυο κυριοτερες κατασκευες στην Ακαδημια Μαγειας και εχουν να κανουν με τις επιδοσεις μας στο Τουρνουα και στο Κωδωνοστασιο, ουτως σωστε να κανει καποιος μια αξιολογη συμμετοχη. Και σε δευτερη φαση θα διευκολυνε τους περισσοτερο ενεργους παιχτες να μην εχουν ακομα εναν πονοκεφαλο στο μυαλο τους, δηλαδη να παρακολουθουν συνεχεια την Ακαδημια Μαγειας, τοσο λιγο πριν και μετα την εναρξη της καθε ανανεωσης οσο και κατα τη διαρκεια για να παιρνουν οσα χρειαζονται και ταυτοχρονα να χαλανε οσο το δυνατον λιγοτερες μειωσεις χρονου. Νομιζω πως ηδη εχουμε ενα σωρο παραγωγες να συλεγουμε καθημερινα... 3-ωρες, 6-ωρες, 9-ωρες, 12-ωρες, 24-ωρες, 48-ωρες και των οικισμων των εκαστοτε φυλων (και φυσικα ολες αυτες που παραγωγες δεν βγαινουν ταυτοχρονα, αναφερομαι ακομα και στις παραγωγες οπου εχουν τον ιδιο χρονο παραγωγης).
Νομιζω πως ειναι καλυτερα να παιζουμε ενα παιχνιδι που μας ευχαριστει στα μεγιστα και οχι να μας δημιουργει προβληματα, βεβαια οσο σημαντικα μπορει να ειναι τα προβληματα αυτα μεσα στα πλαισια ενος παιχνιδιου... χαχαχ
Διαβαζοντας τη σκεψη μου αυτη θα μου πειτε... Πως μπορει να γινει κατι τετοιο; Με μια γρηγορη σκεψη ισως βγαζοντας καποιες κατασκευες αχρειαστες (ποιος ο λογος να υπαρχουν κτηρια τα οποια μπορουμε να παρουμε και απο αλλου, οι π.γ. μικρης αξιας και ολες αυτες μικρες μειωσεις χρονου... των 10΄, 15', 30', 45΄, μιας και δυο ωρων, οι μισες απο αυτες μπορουν να βγουν! Και διαφορα άλλα...), να δημιουργηθουν στην "Ακαδημια Μαγειας" παραπανω απο 5 θεσεις ή ακομα και ταυτοχρονα αυτα τα δυο... Και για να μην ειμαστε αχαριστοι εμεις οι παιχτες ας μειωθουν και τα "Ροφηματα Διαυγειας". Βεβαια αν η προταση αυτη θεωρηθει αξιολογη και εξεταστει σε περισσοτερο βαθος, υπαρχουν οι καταλληλοι ανθρωποι για να βρουν την καλυτερη λυση. Εγω μια μικρη προταση εκανα μεσα στην ηδη προταση μου με θεμα "Ακαδημια Μαγειας".
Σας ευχαριστω...
 
Τελευταία επεξεργασία:

vivianne

Chef
Καλησπέρα!
Θα μπορούσε η ακαδημία όντως ν' αλλάζει παραγωγές ανά 12ωρο,φτάνει να είχε περισσότερες από μία σελίδες κατασκευών,ώστε να καλύπτονται όλοι οι παίκτες.Δηλαδή και όσοι παίζουν αρκετά και όσοι μπορούν λιγότερο.Αυτό όμως προϋποθέτει να κατασκευάζονται και τα ροφήματα διαύγειας,ώστε να υπάρχει απόθεμα για συντομότερη δυνατότητα αλλαγών στις καρτέλες με τις κατασκευές κατά τη διάρκεια των περιπετειών,για να εξασφαλίζεται ο απαιτούμενος αριθμός απόκρυφων υπολειμμάτων σύμφωνα με το πλάνο κάθε συμμαχίας.Αν δεν γίνει ταυτόχρονα θα δημιουργήσει πρόβλημα στις περιπέτειες και ίσως στις αποστολές των events που ζητούν επανειλημμένα Χ ατμούς οραμάτων.
 

Bolt

Περιπλανώμενο Ξωτικό
Ομολογω πως το κομματι των Περιπετειων δεν ειχα σκεφτει οτι το επηρεζει, εχεις απολυτο δικιο Βιβιαν. Για αλλη μια φορα παρατηρω οτι σε αυτο το παιχνιδι το ενα φερνει το αλλο και ολα ειναι αλυσιδα μεταξυ τους.
Σιγουρα ομως αν η προταση αυτη την λαβουν σοβαρα στα υποψιν τους (αν και λιγο δυσκολο το βλεπω μετα απο καποιες συζητησεις οπου εκανα με παιχτες), υπαρχουν οι αρμοδιοι ανθρωποι για να τα διευθετησουν ολα αυτα.
 
Κορυφή