• Καλωσήρθες στα μέρη μας ταξιδιώτη — Επισκέπτεσαι για πρώτη φορά το forum μας;

    Σε έχω ξαναδεί να τριγυρνάς εδώ γύρω; Για να συμμετάσχεις σε συζητήσεις ή να θέσεις σε όλους το ζήτημα που σε απασχολεί, θα χρειαστεί να αποκτήσεις ένα λογαριασμό στο forum. Απόκτησε το λογαριασμό σου πατώντας εδώ!

[Feedback] Όριο στην απόρριψη επαναλήψιμων αποστολών

  • Δημιουργός θέματος DeletedUser3
  • Ημερομηνία έναρξης

DeletedUser3

Guest
Αγαπητοί Άνθρωποι και Ξωτικά

Σε αυτό το θέμα σας παρακαλούμε να μοιραστείτε μαζί μας τις σκέψεις σας για την εφαρμογή ορίου στις επαναλήψιμες αποστολές που μπορεί να απορρίψει ένας χρήστης, σύμφωνα με τη σημερινή ανακοίνωση.

Με Ξωτικούς χαιρετισμούς
 

SOKRATIS72

Ξωτικό του Elvenar
Προσωπικά το έχω πεί, το παιχνίδι έχει μικρό συντελεστή δυσκολίας. Αλλά αυτός είναι και ο σκοπός του από την άλλη, ένα χαλαρό παιχνίδι δημιουργίας πόλης με ωραία γραφικά. Το να απορρίπτουμε συνεχώς ό,τι δεν μας βολεύει απλά μετατρέπει το παιχνίδι σε τελείως "παιδικό" από άποψη πρόκλησης. Πιστεύω πώς είναι μια καλή προσθήκη.
 

DeletedUser

Guest
εγω ειμαι καθετα αντιθετος στο να σταματησουνε οι επαναλαμβανομενες αποστολες .
εμενα δεν με αφορα γιατι προσωπικα δεν της χρειαζομαι πια αλλα ειναι αδικο προς τους νεους η γι'αυτους που μπηκανε πιο αργα .
ειναι αναγκαιο να γινουνε οι αποστολες γιατι χωρις αυτες δεν εχει ο παιχτης πολλες δυνατοτητες ουτε να αναβαθμιζει ουτε να προχωρησει αρκετα καθως ολα τα κτιρια ζητανε παρα πολλα αγαθα ,νομισματα και σφυρια .
δευτερον ο χρονος που ο παιχτης θα ειναι μεσα στο παιχνιδι θα γινει πολυ λιγοτερος αποτη στιγμη που θα μαζευει μονο !!!!
 

DeletedUser3

Guest
Κανείς δεν είπε να σταματήσουν οι επαναλαμβανόμενες αποστολές. Αυτό το οποίο τίθεται προς συζήτηση είναι το ενδεχόμενο να μπει ένα όριο στο πόσες μπορεί να απορρίψει πχ σε χρονικό διάστημα μιας ημέρας ένας χρήστης για να μην υπάρχει πληθωρισμός προμηθειών και νομισμάτων...
 

DeletedUser

Guest
αντι να κανουνε καποιες αποστολες τυχαιες της οποιες να δινουνε διαμαντια , να υπαρχουνε καποια εβεντ να ζωηρεψει το παιχνιδι πανε να αναβαλουνε το χρονο στις ποσες αποστολες να κανουνε .
δεν πιστευεις οτι καποιες αποστολες να δινουνε διαμαντια θα επρεπε να υπαρχουνε ?
δεν υπαρχει ουτε μια !
παλι δεν αναφερομαι για μενα αλλα για τους περισσοτερους , οποιος θελει και μπορει να παρει παιρνει αλλα θα επρεπε το παιχνιδι να δινει καποια δυνατοτητα εστω για ολους να αποκτησουνε εστω λιγα διαμαντια .
εγω προσωπικα εχω αναβαθμισει ολα μου τα οπλαστασια , ολα μου τα σπιτια και σχεδον ολα μου τα εργαστηρια , οι αλλοι το εχουνε κανει ???
γι'αυτο λεω να υπαρχει καποια ισορροπια προς ολους !
βεβαια εσεις εχετε τα σταστικα και ισως να γνωριζουνε κατι παραπανω . ΕΛΠΙΖΩ !
 

SOKRATIS72

Ξωτικό του Elvenar
Και εγώ συμφωνώ πως θα έπρεπε να υπάρχουν αποστολές που να δίνουν διαμάντια. Όποιος θέλει να "τρέξει" τον λογαριασμό του θα αγοράσει διαμάντια και θα ανέβει γρήγορα. Αλλά θα μπορούσαν τουλάχιστον και οι άλλοι παίκτες να αποκτήσουν τα κτίρια που απαιτούν διαμάντια έστω με τα λίγα που θα κερδίζανε από τις αποστολές. Προσωπικά δεν παίζω με διαμάντια και έχω αυτή την στιγμή το 2ο λογαριασμό σε θέμα κατάταξης στην συντροφιά μου ξεπερνώντας άτομα που έχουν βάλει διαμάντια. Έχω υπολογίσει την πόλη μου να την αναπτύξω στο μέγιστο δίχως διαμάντια, αλλά δεν θα ήταν άσχημο να είχα 2-3 από τα κτίρια που απαιτούν διαμάντια αντί να πρέπει, για να τα δω, να τρέχω σε άλλους λογαριασμούς κάνοντας επίσκεψη.
 

FoTiS 21

Κάτοικος του Elvenar
Μου εξηγει καποιος για ποιες αποστολες λετε ? αν εννοειτε τις αποστολες που βγαινουν με τους "συμβουλους" αριστερα στην οθονη του παιχνιδιου θα ηθελα να μου πει καποιος πως "ακυρωνεις" αποστολη μιας και σε μενα αυτη η επιλογη δεν υπαρχει.
Αν παλι ειναι σε καποιο αλλο σημειο αλλες αποστολες μπορει καποιος να μου πει σε ποιο σημειο ειναι ???
 

DeletedUser16

Guest
Λυση για τις επαναλαμβανομενες:

Να δημιουργηθει βιβλίο αποστολών, ωστε να μην χρειάζεται να πατας 2 χιλιαδες κλικ για να ξαναφτασεις στην αποστολη που θες..
Να πατας πανω στον ανθρωπακο στα αριστερα και να υπάρχει λιστα με ΟΛΕΣ τις αποστολες και να αποδεχεσαι ποια θελεις να κανεις..

Ξερω οτι ισως ειναι λιγο διαφορετικο απο αυτο που θελει να κανει η εταιρεια αλλα τεσπα... :p
 

FoTiS 21

Κάτοικος του Elvenar
ακυρο ως προς την αποροια μου. εγω ειμαι θετικος στο να ΜΗΝ υπαρχει οριο στις αποστολες μιας και για εμας που παιζουμε χωρις διαμαντια ειναι βοηθεια σημαντικη για την αναπτιξη της πολης μας. Επισης ειμαι θετικος στο να υπαρχουν και καποιες αποστολες που θα δινουν καποια διαμαντια. Θα μπορουσε να υπαρχει και με μορφη bonus αν κανεις καποιες συνεχομενες ημερισιες συνδεσεις στο παιχνιδι. Να σου δινει καποια π.χ. μετα απο 10-15 μερες... ετσι μετα απο π.χ. 1-2 μηνες θα εχει την δυνατοτηκα καποιος να παρει ενα κτηριο που ειναι μονο με διαμαντια ή να κανει μια επεκταση της πολης του.
 

DeletedUser20

Guest
Γενικοτερα πιστευω οτι το παιχνιδι πρεπει να εχει καποιους παραγοντες που θα επιβραδυνουν τον "τερματισμο" του.
Ενας απο αυτους ειναι η ερευνα(συζητηθηκε σε αλλο θεμα).
Ενας αλλος ειναι η ευρεση πορων.Με το να τεθει ενα οριο στις ακυρωσεις αποστολων ουσιαστικα κανεις περισσοτερη ωρα για να συλλεξεις τους πορους που χρειαζεσαι.Παραλληλα απαιτειται καλυτερος σχεδιασμος της πολης ετσι ωστε τα υπαρχοντα εργοστασια να καλυπτουν σε πολυ μεγαλο ποσοστο τις αναγκες.Τελος γινεται μεγαλυτερη η αναγκη ενταξης σε μια Συντροφια για την ανταλλαγη υλικων μεταξυ των παικτων.
Οποτε τασσομαι υπερ της θεσπισης οριου.

Η συζητηση για το αν πρεπει να υπαρχουν αποστολες ή οχι που να δινουν διαμαντια καλο θα ηταν να γινει σε αλλο θεμα ωστε να μην συγχεουμε διαφορετικα πραγματα.
 

DeletedUser84

Guest
Καλημέρα σε όλους καλό Σ/Κ
Έπαιξα στον ΒΕΤΑ και τερματισα ολες τις τεχνολογιες, δεν χρησημοποιησα διαμαντια αρα δεν ειχα premium κτηρια, τελειωνοντας τις ερευνες στο δενδρο το μονο που ειχα να κανω ηταν η εξερυνηση του χαρτη, ομως οπως θα ξερετε η εχετε καταλαβει οσο απομακρυνεσαι απο την πολη σου αυξανετε το κοστος σε νομισματα και χρονο για να ξεκλειδωσεις μια επαρχια, αυτο εχει σαν αποτελεσμα να χρειαζεσαι 2 εως τεσσερις με 5 μερες ωστε να κατακτησεις μια επαρχια και οταν θελεις 7 η 8 για να παρεις μια επεκταση τοτε κααλαβαινετε το προβλημα.
Ας ερθουμε τωρα στις αποστολες, παραπανω σας εδειξα το σημειο που εχω φτασει, οι αποστολες που υπαρχουν ειναι πανω απο 25, αρα για να βρεις μια που να θελεις να την κανεις χρειαζεσαι κατα μεσο ορο 6 με 7 ημερες αφου εχεις δικαιωμα να ακυρωσεις μια καθε μερα, αν υπολογισεις και το κοστος για την εξερυνηση καθως και το κοστος για παραγωγη αγαθων και στρατου τοτε πολυ συντομα ξεμενεις απο νομισματα αλλα το κυριοτερο ξεμενεις απο σφυρια.
Επομενως ετσι οπως εγινε στον ΒΕΤΑ μπορω να πω οτι ειναι καταστροφικο!! Ενταξει μεχρι εναν βαθμο θα μπορουσαμε να το δεχθουμε γιατι κανει το παιχνιδι ποιο αργο με περισσοτερο "αγχος" και ισως με μεγαλλυτερο ενδιαφερον , ομως οχι με το οριο της μιας αποστολης, η θα επρεπε να αφαιρεθουν ορισμενες αποστολες που ειναι τελειως εκτος τοπου και χρονου οπως π.χ κερδισε 100 πολιτισμο για να παρεις λιγοτερη αμοιβη απο το κστος της αποστολης, υπαρχουν αρκετες τετοιες που δεν εχουν λογο να ειναι παντου σε ολες τις εποχες, η θα επρεπε να υπαρχουν αναλογα με την εποχη σου συγκεκριμενες αποστολες τοσο σε περιεχομενο οσο σε αμοιβες αλλα και το σημαντικοτερο σε αριθμο.
Για ολους αυτους τους λογους το παρατησα τελειως στον ΒΕΤΑ, ξηλωσα την πολη μου και ησυχασα, το τι θα κανω εδω δεν το ξερω, βρισκομαι στην αναμονη, θελω να δω αν τελικα θα φτιαξουν τα πραγματα, γινουν ποιο δικαια για ολους σε ολες τις εποχες,
οσο για το γεγονος οτι δεν υπαρχει ουτε μια αποστολη που να δινει διαμαντια τι να πω, το μεγιστο των αδικιων, αλλα σκεφτομαι οτι ισως ειναι ετσι φτιαγμενο το παιχνιδι ωστε να οδηγει τους παικτες ευκολοτερα στο να ριξουν χρημα...θα δειξει!!! μακαρι στην πορεια να τα δουνε ποιο σοβαρα αυτα τα θεματα και να μη κανουν ενεργειες τυπου "ξαφνικος θανατος" οπως εγινε στον ΒΕΤΑ.
 
Κορυφή