• Καλωσήρθες στα μέρη μας ταξιδιώτη — Επισκέπτεσαι για πρώτη φορά το forum μας;

    Σε έχω ξαναδεί να τριγυρνάς εδώ γύρω; Για να συμμετάσχεις σε συζητήσεις ή να θέσεις σε όλους το ζήτημα που σε απασχολεί, θα χρειαστεί να αποκτήσεις ένα λογαριασμό στο forum. Απόκτησε το λογαριασμό σου πατώντας εδώ!

Έμψυχα Αγαθά

  • Δημιουργός θέματος DeletedUser607
  • Ημερομηνία έναρξης

DeletedUser607

Guest
Γεια σας. Βρίσκομαι στο κεφάλαιο 12, στα Στοιχειά, και δεν έχω καταλάβει πώς αποκτώνται τα έμψυχα αγαθά που δεν μπορώ να παράγω. Έχω εργοστάσια ατσαλιού επιπέδου 24 (είναι το Ενισχυμένο Τυπικό Αγαθό μου) και παράγω λευκόχρυσο. Ωστόσο, δε βλέπω στην αγορά (επιπέδου 2) να εμφανίζονται έμψυχα κάτω από τα νορμάλ 9 προϊόντα που μέχρι στιγμής παρήγαγα και ο έμπορος θέλει κόμμι για να μου δώσει από τα άλλα δύο. Πού και πώς βρίσκω κόμμι και σελινόλιθο;

Ευχαριστώ
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser607

Guest
Χμ, ψάχνοντας την αγορά βλέπω ότι πρέπει να είναι επιπέδου 3, οπότε μάλλον αυτό πρέπει να φταίει που δε βλέπω έμψυχα για ανταλλαγή. Προβαίνω άμεσα σε αναβάθμιση. Ωστόσο, υπάρχει άλλος τρόπος να αποκτήσει κανείς τα άλλα δύο από τα τρία έμψυχα που δεν παράγει;
 

dimdalax

Ξωτικό του Δάσους
καλημερα και χρονια πολλα. πρεπει να αναβαθμησεις την αγορα σου και στην ερευνα πρεπει να κανεις το ενισχυμενο εμψυχο αγαθο σου που ειναι κομμι ξυλου. φτιαξε 1 εργοστασιο απο ξυλο στο 24 επιπεδο και θα φτιαχνεις εμψυχο αγαθο.
 

DeletedUser607

Guest
Ευχαριστώ πολύ. Μάλλον εννοείς την επέκταση παραγωγής: Κόμμι, ε; Εντάξει, αυτό έχει γίνει. Τώρα εξηγείται γιατί μια αποστολή μου ζήτησε να φτιάξω εργοστάσιο ξυλείας 16 ή παραπάνω στα καλά καθούμενα... Ελπίζω αυτό να μη σημαίνει ότι πλέον πρέπει να φτιάξω και πολλά 24άρια εργοστάσια ξυλείας, μέχρι στιγμής ξέραμε ότι εάν έχεις μόνο τα ενισχυμένα σου, η αγορά σου παρέχει και τα υπόλοιπα υλικά, γι' αυτόν το λόγο δεν έκανα εργοστάσια ξυλείας ή μαρμάρου όλον αυτόν τον καιρό...
 

ttmmf

Περιπλανώμενο Ξωτικό
ισως να μην καταλαβες ισως να μην καταλαβα εγω αυτα που καταλαβες.. αν και στα εγραψε ο dimdalax θα προσπαθησω να στα αναλυσω κι εγω..
λοιπον τα εμψυχα αγαθα δεν εχουν σχεση με τα τυπικα.. γραφεις οτι ενισχυμενο τυπικο αγαθο σου ειναι το ατσαλι.. εμψυχο λοιπον ενισχυμενο αγαθο σου ειναι το ξυλο.. το αμεσως επομενο δηλαδη απο το τυπικο σου.. το ιδιο συμβαινει και στις αλλες γενιες στην δευτερη και την τριτη (δευτερη γενια εννοω κρυσταλλο παπυρο μεταξι και τριτη ελιξιριο μαγικη σκονη και πολυτιμους λιθους).. τωρα οσον αφορα τις παραγωγες αφου αναβαθμισεις το ξυλο στο τερμα (η εστω μεχρι το 24) θα παραγεις εμψυχο υλικο το κομι.. οταν αναβαθμισεις την αγορα με την αντιστοιχη ερευνα του κεφαλαιου που βρισκεσαι (αν δεν την εχεις κανει ηδη) τοτε θα βλεπεις τις προσφορες απο εμψυχα που υπαρχουν και θα μπορεις να ανταλλαξεις το κομι σου με τα υπολοιπα δυο της πρωτης γενιας τον σεληνιλιθο και τον λευκοχρυσο.. προσοχη μην βαζεις παραγωγες στο ατσαλι εστω κι αν σου βγαζει λευκοχρυσο δεν συμφερει με τιποτα βγαζει πολυ λιγο σε σχεση με το ενισχυμενο σου εμψυχο.. περιμενε λοιπον να αναβαθμισεις το ξυλο και τοτε κανε παραγωγες.. ενα τελευταιο σου προτεινω να φτιαξεις 2 εργοστασια ξυλου αν εχεις την δυνατοτητα για να παραγεις περισσοτερο κομι.. ελπιζω να σε βοηθησα..
 

DeletedUser607

Guest
Nαι, κατάλαβα επακριβώς τι πρέπει να κάνω, ευχαριστώ πολύ!
 
Κορυφή