• Καλωσήρθες στα μέρη μας ταξιδιώτη — Επισκέπτεσαι για πρώτη φορά το forum μας;

    Σε έχω ξαναδεί να τριγυρνάς εδώ γύρω; Για να συμμετάσχεις σε συζητήσεις ή να θέσεις σε όλους το ζήτημα που σε απασχολεί, θα χρειαστεί να αποκτήσεις ένα λογαριασμό στο forum. Απόκτησε το λογαριασμό σου πατώντας εδώ!

Αναζήτηση αποτελεσμάτων

  1. MoodMaker

    [Νέα Ιδέα] Διαφάνεια Διαγωνισμών

    Σε ερωτημα μου προς τη διαχειριση, οσον αφορα τον τροπο κληρωσης των συμμετεχοντων, τουλαχιστον για τον τελευταιο διαγωνισμο, ελαβα την απαντηση πως τρεις επιλεχθηκαν απο την ιδια την ομαδα διαχειρισης και οι υπολοιποι πεντε επιλεχθηκαν κατοπιν κληρωσης. Σε συνεχεια του αιτηματος μου, ζητησα...
  2. MoodMaker

    [Νέα Ιδέα] Συντομευση στρατωνα.

    Θα ηθελα να αιτηθω μια προσθηκη στις συντομευσεις που να δινει προσβαση στον στρατωνα, χωρις να χρειαζεται πρωτα να μαζεψουμε την παραγωγη στρατου, οπως γινεται πχ με την αγορα, υπαρχει συντομευση που σου δινει προσβαση, χωρις να χρειαζεται να μαζεψεις τα σπορακια. Θα βοηθουσε πολυ στο να...
  3. MoodMaker

    [Νέα Ιδέα] Ρυθμιση πωλησης κτιριων.

    Κατοπιν μιας τραγικης εκ παραδρομης πωλησης κτιριου (Ναος Φρυνων, επιπεδο 30), θα ηθελα να προτεινω μια ρυθμιση, προαιρετικη, που θα μπορει να προστεθει στις ηδη υπαρχουσες. Αν και ακομα πενθω, βρηκα το κουραγιο, μεσα απο τη θλιψη μου, να προτεινω ενα προγραμμα για να μην αναγκαστει κανεις να...
  4. MoodMaker

    [Ψηφοφορία] Μισάνθρωπος.

    Διευκρίνηση, μισάνθρωπος δε σημαίνει μισός άνθρωπος. Αν σήμαινε μισός άνθρωπος, θα μπορούσες κάλλιστα και να γεννηθείς, αλλά και να γίνεις, από κάποιο ατύχημα για παράδειγμα. Ή θα μπορούσες να ήσουν διασταύρωση ανθρώπου με κάποιο άλλο ζώον, προϊόν μετάλλαξης ή γενετικού πειράματος. Παρακαλώ, αν...
  5. MoodMaker

    [Προωθημένη] Διαγραφη/διορθωση μηνυματων εντος παιχνιδιου.

    Θα ηθελα να υπαρχει, οπως εδω στο φορουμ, η δυνατοτητα προεπισκοπησης μηνυματος πριν την αποστολη του, ακομη και η διαγραφη ή/και η διορθωση του μετα την αποστολη, τοσο ως προς τον/τους παραληπτες, αν προκειται για κυκλικο, οσο και ως προς το περιεχομενο. Προσφατο παραδειγμα, ηθελα να στειλω...
  6. MoodMaker

    [Ψηφοφορία] Φυστίκι αράπικο, αυτος ο διχασμος.

    Αν και η ονομασια δεν ειμαι σιγουρος οτι ειναι πλεον πολιτικα ορθη, τις τελευταιες μερες μας ταλανιζει το ερωτημα, εαν πρεπει να τρωγεται με τη φλουδα (ψημενο, αλατισμενο) ή χωρις. Επειδη η συζητηση εφτασε σε τελμα, κατι σαν αντιπαραθεση μεταξυ καποιου που υποστηριζει οτι η γη ειναι επιπεδη και...
  7. MoodMaker

    [Προωθημένη] Αντιγραφή/επικολληση.

    Θα ηθελα στις επιλογες του δεξι κλικ, να μπορουμε να εχουμε τη δυνατοτητα αντιγραφης/ επικολλησης. Η μονη εναλλακτικη που εχουμε τωρα, ειναι να διαλεγουμε το κειμενο και να χρησιμοποιουμε την συντομευση ctrl+c, το οποιο δεν το γνωριζουν ολοι και ειναι πιο ευκολο να με το δεξι κλικ. Ευχαριστω.
  8. MoodMaker

    [Προωθημένη] Μαζική ακύρωση παραγωγών.

    Μόλις έβαλα 3ωρα εργαστήρια (x10), 3ωρα εργοστάσια (3x6+3x2) και μετά συνειδητοποίησα ότι θα πάω για ύπνο, οπότε τα ακύρωσα όλα ένα-ένα για να βάλω 9ωρα, και έβαλα πάλι 3ωρα.
  9. MoodMaker

    Τεχνεργο για ακουδα παντα

    Υπαρχει περιπτωση να γινει διαθεσιμο σε καποιο απο τα επομενα κωδωνοστασια; Ή στην ακαδημια;
  10. MoodMaker

    The Cuckoo Chronicles

    Αφαιρέθηκε λόγω ακαταλληλότητας
  11. MoodMaker

    [Προωθημένη] Ανταλλαγή Ρούνων

    Παρατηρείται πλεονασμός ρούνων στα παλαιότερα θαύματα, το οποίο είναι λογικό λόγω της χρονικής διαφοράς με τα νεότερα, ωστόσο δημιουργείται ταυτόχρονα πρόβλημα στην ανάπτυξη των νέων θαυμάτων, ενώ στα παλιά υπάρχουν ρούνοι που δεν πρόκειται να χρησιμοποιηθούν ποτέ. Ένα κολπάκι που ανακάλυψα...
  12. MoodMaker

    [Νέα Ιδέα] Βοήθεια γειτόνων στο χάρτη

    Ίσως το έχουν αναφέρει κι άλλοι, αλλά θα ήθελα να ρωτήσω αν είναι εφικτό να εμφανίζονται οι επιλογές βοήθειας στους γείτονες στο χάρτη με τον ίδιο τρόπο που εμφανίζονται στα μέλη της συντροφιάς. Ειδικά οι μεγάλες πόλεις, χρειάζονται υπερβολικά πολύ χρόνο για να ανοίξουν, οπότε θα ήταν μεγάλη...
  13. MoodMaker

    [Aπορρίπτεται] Νυχτερινά γραφικά

    Δεν ξέρω πόση δουλειά χρειάζεται, φαντάζομαι αρκετή, αλλά νομίζω θα ήταν πολύ ενδιαφέρον να είχε το παιχνίδι και νύχτα. Τις λεπτομέρειες τις αφήνω στους γραφίστες, αυτοί ξέρουν καλύτερα, άλλα αν γινόταν να δούμε την πόλη μας στο σελληνόφως, νομίζω το αποτέλεσμα θα ήταν φανταστικό.
  14. MoodMaker

    [Aπορρίπτεται] Επιλογή Επαναφοράς

    Πολλές φορές απο κεκτημένη ταχύτητα, από λάθος θέση στον κέρσορα ή απλά από απροσεξία, τυχαίνει να πωλούνται κτίρια που δε θέλαμε. Υπάρχει βέβαια η προειδοποίηση για το αν θέλουμε σίγουρα να προχωρήσουμε, αλλά ακόμα και τότε συμβαίνει-προσωπικά μου έχει τύχει και θεωρώ και τον εαυτό μου...
  15. MoodMaker

    [Απαντημένη] Εικονίδιο Ειδοποιήσεων

    Θα ήθελα να εξεταστεί το ενδεχόμενο το εικονίδιο ειδοποιήσεων να είναι διαθέσιμο και στις επισκέψεις. Πολλοί παίχτες το χρησιμοποιούν ώστε να επισκέπτονται παίκτες εκτός φυλής για αλληλοβοήθεια, αλλά για να προχωρήσεις στον επόμενο, πρέπει να ξαναγυρίσεις στην πόλη σου, το οποίο είναι κάπως...
  16. MoodMaker

    [Απαντημένη] Κάτοψη χωριού

    Θεωρώ πως μια καλη ιδέα θα ήταν αν είχαμε τη δυνατότητα να μπορούμε να βλέπουμε και κάτοψη του χωριό μας. Θα βοηθούσε πολύ εάν υπάρχουν ξεχασμένα κενά που δεν φαίνονται εύκολα πίσω απο μεγάλα κτίρια ή όταν προσπαθούμε να τροποποιήσουμε τους δρόμους. Φυσικά να δίνεται και η δυνατότητα μετακίνησης...
  17. MoodMaker

    Παρουσίαση συντροφιάς "Άλφα Κατασκευαστική ΕΠΕ"

    Φίλοι και φίλες χαίρετε. Όλοι παρατηρήσατε φαντάζομαι τη διάλυση της ισχυρής Ducatisti Inc. O λόγος δεν ήταν η αλλαγή ηγεσίας, γιατι κακά τα ψέμματα, λίγο χρειάζεται μια ηγεσία σε τέτοιου είδους παιχνίδι. Ο μονάδικός λόγος που διαλύθηκε ήταν στην ουσία η παραίτηση της πλειοψηφίας των παιχτών...
  18. MoodMaker

    [Προωθημένη] Ανάγνωση μηνυμάτων.

    Επιθυμία μου θα ήταν να φαίνεται με κάποιο τρόπο αν έχει αναγνωστεί το μήνυμα που έχω στείλει-όπως γινόταν στις φυλετικές μάχες. Ήδη ο τροπος επικοινωνίας έδω παρουσιάζει προβλήματα, όπως λ.χ. αν κάποιος συνομιλητής σβήσει τη συνομιλία, δε βλέπει ενδεχόμενα νέα μηνυματα. Τέτοια διόρθωση είναι...
  19. MoodMaker

    Πρόβλημα στις μάχες

    Πριν λίγο ξεκίνησα μια μάχη και αναγκάστηκα να ανανεώσω τη σελίδα 3-4 φορές, γιατί κολλούσε κατα τη διάρκεια και συγκεκριμένα σε δικές μου επιθέσεις. Ο χαρακτήρας προχωρούσε στις θέσεις που έπρεπε, αλλά δεν ολοκλήρωνε την επίθεση.
  20. MoodMaker

    Πρόβλημα στις επαρχίες

    Όταν ξεκλειδώνω νέα επαρχία και ξεκινώ με μάχες, στις διαπραγματεύσεις κολλάει. Εννοώ πως οταν τελειώσω μια μάχη και μετά στο επόμενο ερωτηματικό θέλω να διαπραγματευτώ, δε βγαίνει επιβεβαίωση με συνέπεια να πρέπει να επαναφορτώσω τη σελίδα και να ξαναπροσπαθήσω. Είναι γνωστό πρόβλημα;
Κορυφή