• Καλωσήρθες στα μέρη μας ταξιδιώτη — Επισκέπτεσαι για πρώτη φορά το forum μας;

    Σε έχω ξαναδεί να τριγυρνάς εδώ γύρω; Για να συμμετάσχεις σε συζητήσεις ή να θέσεις σε όλους το ζήτημα που σε απασχολεί, θα χρειαστεί να αποκτήσεις ένα λογαριασμό στο forum. Απόκτησε το λογαριασμό σου πατώντας εδώ!

Αναζήτηση αποτελεσμάτων

  1. SOKRATIS72

    Ήρθε η ώρα

    Κάποια στιγμή ένας παίκτης με αποκάλεσε δειλό που δεν δήλωσα πόσα λεφτά έχω ξοδέψει στο παιχνίδι και πως ό,τι έλεγα ήταν στην ουσία αερολογίες. Δεν είχε νόημα να αντικρούσω τις κατηγορίες του εκείνη την στιγμή. Όμως τώρα έχω τις αποδείξεις που χρειάζονται για να κλείσουν τα στόματα μια και καλή...
  2. SOKRATIS72

    Δωμάτιο ΧΟΜΠΙ

    Θα ήθελα να κάνω 2 ερωτήσεις. Από τότε που ξεκινήσανε οι διαφημίσεις στο παιχνίδι παρατήρησα στην καλύβα των χτιστών μια επιπλέον καρτέλα που λέγεται Δωμάτιο Χόμπι Μόλις μπήκα μέσα βρήκα μια λίστα με διάφορες παραγωγές που μπορούν να δεχτούν μπόνους παραγωγής Μίλησα με συμπαίκτριά μου και...
  3. SOKRATIS72

    [Διορθωμένο] Πληροφορίες κτιρίων οικισμού για το κεφάλαιο του Εξόριστου

    Όταν πάω στο wiki στα κτίρια του οικισμού για το κεφάλαιο του Εξόριστου για τα κτίρια, πύργος φωτός, σκότους και εκτροφείο δεν υπάρχουν οι πληροφορίες διαθέσιμες. όποτε πατάω σε αυτά τα 2 εικονίδια το μήνυμα που βγαίνει είναι το εξής:
  4. SOKRATIS72

    [Διορθωμένο] Ελλιπείς πληροφορίες στο wiki

    Στο κεφάλαιο του "ΟΜΑΔΙΚΟΥ ΠΝΕΥΜΑΤΟΣ" λείπουν οι πληροφορίες των κτιρίων της φυλής. Δεν είναι κάτι δραματικό αλλά καλό θα ήταν για παίκτες που θα μπούν στο κεφάλαιο να έχει διορθωθεί αυτή η ατέλεια για να μπορούν να διευκολυνθούν αν χρειαστούν τις εν λόγω πληροφορίες. Προσωπικά μπήκα στο wiki...
  5. SOKRATIS72

    Αμοιβές Κωδωνοστασίου

    Η κατάσταση με τα τέχνεργα παλιότερων εξελισσόμενων κτιρίων event έχει πραγματικά καταντήσει κουραστική για τους παίκτες που έχουν ολοκληρώσει τα κτίρια αυτά (1ο και 2ο αν υπάρχει). Συνεχίζουμε να κερδίζουμε τέχνεργα δίχως να υπάρχει αντικείμενο να αξιοποιηθούν. Να τα σπάσουμε για αποσπάσματα...
  6. SOKRATIS72

    [Νέα Ιδέα] Σήμανση Μονοπατιών στις Περιπέτειες

    Λοιπόν τώρα που έχουν προχωρήσει αρκετά οι περιπέτειες ας μιλήσουμε λίγο για το νέο χαρακτηριστικό της σήμανσης των μονοπατιών ως προτεινόμενη διαδρομή για τους παίκτες. Πρώτα από όλα είναι καλή η ιδέα να υπάρχει η σήμανση για να υποβοηθάει τους παίκτες, μιας και αυτό που έχω δεί σε τόσες που...
  7. SOKRATIS72

    [Feedback] Καινούριες Περιπέτειες

    Το μήνυμα για το πότε ξεκινάνε οι περιπέτειες βγήκε, καλό θα ήταν να ακολουθούσε άμεσα και ένα μήνυμα με την ανάλυση των αλλαγών που θα υπάρξουν για να κάνουμε την προετοιμασία μας. Ας πάψει πια αυτή η ολιγωρία κάθε φορά.
  8. SOKRATIS72

    Αξιοποίηση θραυσμάτων ρούνων

    Λοιπόν θα επαναφέρω το θέμα αξιοποίησης των θραυσμάτων ρούνων μιας και δεν έχει γίνει κάτι ουσιαστικό μέχρι στιγμής. Θα μπορούσε να προστεθεί μια καρτέλα στην ακαδημία η οποία θα είχε μια λίστα με συνταγές για να μετατρέπονται τα θραύσματα σε πακέτα πόντων. Οι συνταγές θα μπορούσαν να είναι 10...
  9. SOKRATIS72

    Χρόνια Πολλά Elvenar

    Χρόνια Πολλά Elvenar και σε όσους ξεκινήσαμε από τις αρχές του παιχνιδιού. Πέραν αυτού όμως πιστεύω πως θα μπορούσε να δωθεί κάτι καλύτερο για δωράκι από τον μονόκερο γενεθλίων. Ο Γοτθικός μονόκερος δίνει σχεδόν διπλάσιο πληθυσμό και περισσότερο πληθυσμό. Μην ξοδεύεται τόσο πολύ η εταιρεία.
  10. SOKRATIS72

    [Διορθωμένο] [chat] Πρόβλημα με την εμφάνιση αστεριών στο chat

    http://prntscr.com/knfkg9 http://prntscr.com/knfonj Τελικά παιδιά έγινε και αυτό. Μετά τα αστεράκια που είδαμε όλοι οι παίκτες που μπήκαμε στο κεφάλαιο των Αμούνι, όταν καταλάβαμε πόσες επεκτάσεις θα πάρουμε, τα βλέπουμε και κυριολεκτικά στο chat. Είπαμε το παιχνίδι είναι "αστέρι" αλλά αυτό...
  11. SOKRATIS72

    Τακτικές απόκτησης Έμψυχων Αγαθών στο κεφάλαιο των Στοιχειών

    Λοιπόν μετά από τα συνεχόμενα παράπονα για έλλειψη Σεληνόλιθου ό,τι χρειάζεται να βάζουν οι παίκτες προσφορές στην αγορά με έξτρα ποσότητες για να τις πάρουν όσοι παίκτες διαθέτουν Σεληνόλιθο ή να παράγουν οι ίδιοι Σεληνόλιθο ενώ δεν είναι το έμψυχο αγαθό που έχουν μπόνους παραθέτω μερικά print...
  12. SOKRATIS72

    [Απαντημένη] Άλλαγές παραγωγής στρατού στον στρατώνα

    Μετά τις αλλαγές που έχουν γίνει στον χρόνο παραγωγής του στρατού έχει δημιουργηθεί ένα σοβαρό πρόβλημα για τους παίκτες που δεν μπορούν να μπαίνουν πολλές φορές την ημέρα στο παιχνίδι. Αυτή την στιγμή με στρατώνα στο 25ο επίπεδο και το θαύμα των βελονών στο 6ο επίπεδο θέλω για 1 γκόλεμ 19...
  13. SOKRATIS72

    [Προωθημένη] Μπόνους θαύματος "Θρόνοι Ανωτέρων Ανθρώπων"

    Μιάς και μπήκε η καινούρια χρονιά, ας ξεκινήσουμε και με μια καινούρια πρόταση. Έφτιαξα πριν λίγες μέρες το θαύμα "Θρόνοι των Ανωτέρων Ανθρώπων". Αυτό που βλέπω στα μπόνους που δίνει το συγκεκριμένο θαύμα στο 1ο επίπεδο είναι: 20 πόντοι για κάθε επίπεδο θαύματος που έχει χτιστεί, ανεξαρτήτως το...
  14. SOKRATIS72

    Ενημέρωση του wiki;

    Θα ήθελα να ρωτήσω αν γνωρίζουμε πότε θα γίνει η ενημέρωση του wiki για την φυλή των ξωτικών του δάσους. Ήδη αρκετά άτομα από την συμμαχία μου που βρίσκονται στην συγκεκριμένη εποχή δυσκολεύονται να προγραμματίσουν την ανάπτυξη της πόλης τους, μιας και δεν έχουν καμιά ιδέα για το τι μέλει...
  15. SOKRATIS72

    Τέλος ερευνών

    Απλά ενημερωτικά ανακοινώνω πώς τελείωσα την έρευνα των θαυμάτων των νεράιδων. http://prntscr.com/azw49d Μέχρι στιγμής όμως οι επαρχίες που τελείωσα μετά την ολοκλήρωση της έρευνας μου έδωσαν ρούνους μοναστηριού και φάρου...!!! Χάθηκε βρε παιδιά κάνα ρουνάκι των νάνων; Είπαμε είναι κοντοί...
  16. SOKRATIS72

    Συζήτηση Συνομιλία Παιχνιδιού

    πατάς στο chat, /who και σου δείχνει ποιοι είναι συνδεδεμένοι. Τώρα αν είναι σε άλλο παιχνίδι και δεν το βλέπουν ή δεν θέλουν να απαντήσουν σε κάποιο μήνυμα είναι άλλου παπά ευαγγέλιο.
  17. SOKRATIS72

    Συζήτηση Ακαδημία Μαγείας

    Λοιπόν περίμενα λίγο μέχρι να δω τις πρώτες αντιδράσεις στο καινούριο στοιχείο του παιχνιδιού (Ακαδημία μαγείας) και να σχολιάσω με την σειρά μου. Μέχρι στιγμής θεωρώ πως είναι ένα στοιχείο που μπορεί να βελτιωθεί και να γίνει αναπόσπαστο κομμάτι του παιχνιδιού, αλλά μόνο με σωστή διαχείριση...
  18. SOKRATIS72

    Μια συμβουλή για τους επόμενους "τυχερούς"

    Έχω πάψει να ασχολούμαι με το forum μιας και δεν βλέπω κάποια σοβαρή αναβάθμιση, ίσα ίσα υπάρχει μεγάλη απαξίωση του παιχνιδιού. Όλες οι αλλαγές που έγιναν μόνο ενδιαφέρουσες δεν μπορώ να τις πώ. Λοιπόν μιας και είμαι από τους λίγους στην συμμαχία μου που άνοιξαν τον Φάρο θεώρησα πως οι...
  19. SOKRATIS72

    Μάχες

    Υπάρχει τρόπος να επιλέγω εγώ την σειρά που θα επιτίθενται τα στρατεύματά μου σε μια μάχη; Από ό,τι είδα ξεκινάνε τα ελαφρά πεζικά πρώτα, μετά οι τοξότες και μετά τα βαριά πεζικά και όταν θα ξεκλειδώσω τα βαριά αποστάσεως πιστεύω ότι θα ακολουθούν. Θα ήταν προτιμότερο σε κάθε γύρο να επέλεγα εγώ...
  20. SOKRATIS72

    [Απαντημένη] Ανταλλαγή τεχνουργημάτων

    Αυτό που πρόσεξα από τη αρχή είναι πώς υπάρχει τεράστιος αριθμός τεχνουργημάτων που παραμένουν άχρηστα μιας και μπορούμε να ενισχύσουμε μόνο μια επιλογή από κάθε κατηγορία. Θα μπορούσε όμως να υπάρχει μια επιλογή στην αγορά, στην οποία να κάνουμε ανταλλαγή οι παίκτες τα τεχνουργήματα όπως τα...
Κορυφή