• Καλωσήρθες στα μέρη μας ταξιδιώτη — Επισκέπτεσαι για πρώτη φορά το forum μας;

    Σε έχω ξαναδεί να τριγυρνάς εδώ γύρω; Για να συμμετάσχεις σε συζητήσεις ή να θέσεις σε όλους το ζήτημα που σε απασχολεί, θα χρειαστεί να αποκτήσεις ένα λογαριασμό στο forum. Απόκτησε το λογαριασμό σου πατώντας εδώ!

Αναζήτηση αποτελεσμάτων

  1. SOKRATIS72

    ΒΑΣΙΛΙΚΕΣ ΑΠΟΚΑΤΑΣΤΑΣΕΙΣ

    Απλά να επισημάνω πως την εποχή που ήμουν στα ξωτικά του δάσους και οι συμπαίκτες μου που βρίσκονταν στο ίδιο επίπεδο με εμένα δεν είχαμε την δυνατότητα να κερδίσουμε από event κτίρια που παράγουν μάνα. Διότι απλά αυτό το στοιχείο του παιχνιδιού προστέθηκε αρκετά αργότερα. Οπότε πίστεψε με...
  2. SOKRATIS72

    ΒΑΣΙΛΙΚΕΣ ΑΠΟΚΑΤΑΣΤΑΣΕΙΣ

    Προσωπικά τις χρησιμοποιώ στα εξελισσόμενα κτίρια των event π.χ. καλύβα μάγισσας, δόξα επιδέξιων κλπ. ή σε κτίρια πληθυσμού / πολιτισμού που έχουν καλή απόδοση πληθυσμού ανά τετράγωνο π.χ. κατάστημα δώρων τελώνιων, γριά γιγάντισσα των πάγων και για πολιτιστικά κτίρια 1 τετραγώνου όταν χρειαστεί...
  3. SOKRATIS72

    Ήρθε η ώρα

    Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου Λουκά, κανονικά έπρεπε να του βάλω μια φωτό με μια θαλαμηγό και να τον προσκαλέσω να επιβιβαστεί για να πιεί καμιά σαμπάνια μαζί μου και τους υπόλοιπους "λεφτάδες" του παιχνιδιού. :D Το θέμα είναι και γιαυτό ασχολήθηκα, η κακή νοοτροπία που υπάρχει από κάποιους παίκτες...
  4. SOKRATIS72

    Ήρθε η ώρα

    Κάποια στιγμή ένας παίκτης με αποκάλεσε δειλό που δεν δήλωσα πόσα λεφτά έχω ξοδέψει στο παιχνίδι και πως ό,τι έλεγα ήταν στην ουσία αερολογίες. Δεν είχε νόημα να αντικρούσω τις κατηγορίες του εκείνη την στιγμή. Όμως τώρα έχω τις αποδείξεις που χρειάζονται για να κλείσουν τα στόματα μια και καλή...
  5. SOKRATIS72

    [Feedback] Συζήτηση για Περιπέτειες Συντροφιάς

    Ανούσιες αλλαγές, το event των περιπετειών θα πρέπει να αλλάξει ριζικά μιας και η πλειοψηφία των παικτών τις βρίσκουν απλά κουραστικές για τα δώρα που δίνουν. Έχουν γίνει πολλές καλές προτάσεις στο παρελθόν και σίγουρα έχουν υπάρξει καλές προτάσεις και στους server του εξωτερικού. Είναι απλά...
  6. SOKRATIS72

    Εμψυχα Υλικά και μείωση 10%=Μιά ΣαδοΜαζοχιστική κατάσταση

    Αυτοί που πρέπει να ξέρουν τι αξίζω το γνωρίζουν μέσα από την κοινή μας πορεία τόσα χρόνια, δεν χρειάζεται να αναλάβω κανενός την πόλη για να αποδείξω τι γνωρίζω. Παίκτες με την δική σου νοοτροπία έρχονται και παρέρχονται συνεχώς. Οπότε αφού έχεις αποφασίσει να αποχωρήσεις από το παιχνίδι στο...
  7. SOKRATIS72

    Εμψυχα Υλικά και μείωση 10%=Μιά ΣαδοΜαζοχιστική κατάσταση

    Γιώργο μου ευχαρίστως να σου έλεγα βήμα βήμα τι θα κάνεις για να τα καταφέρεις αν έμπαινες στην συμμαχία μας και είχες διάθεση να ακούσεις. Αλλά ποτέ δεν θα κάτσω να σερβίρω φρουτόκρεμα σε κάποιον επειδή απλά επειδή δεν έχει την διάθεση να ακούσει. Ειτε μείνεις κολλημένος σε μια ψυχορραγούσα...
  8. SOKRATIS72

    Εμψυχα Υλικά και μείωση 10%=Μιά ΣαδοΜαζοχιστική κατάσταση

    Άλλοι στα δύσκολα προχωράνε και άλλοι τα παρατάνε, C' est La Vie. Καλή συνέχεια :cool:
  9. SOKRATIS72

    Εμψυχα Υλικά και μείωση 10%=Μιά ΣαδοΜαζοχιστική κατάσταση

    Σε 2 μήνες τελειώνω την προτελευταία φυλή, υπολογίζοντας πως τέλη Αυγούστου με αρχές Σεπτεμβρίου θα μπεί η επόμενη, στο τέλος του επόμενου Αυγούστου θα έχω τερματίσει όλες τις φυλές και θα περιμένω με τους υπόλοιπους παίκτες που θα έχουν τερματίσει την τελευταία φυλή να μπεί η επόμενη. Από εκεί...
  10. SOKRATIS72

    Εμψυχα Υλικά και μείωση 10%=Μιά ΣαδοΜαζοχιστική κατάσταση

    Γιώργο καλημέρα, δεν ισχύει αυτό που λές, μια χαρά λειτουργεί και δίχως να πληρώνει κάποιος. Προσωπικά και σχεδόν όλοι οι παίκτες που είναι στην συμμαχία μου και σε άλλες που μιλάμε συχνά δεν ξοδεύουν λεφτά, εξού και η ΙΝΝΟ ξεκίνησε τις διαφημίσεις στο παιχνίδι. Τα διαμάντια που ξοδεύουμε...
  11. SOKRATIS72

    Εμψυχα Υλικά και μείωση 10%=Μιά ΣαδοΜαζοχιστική κατάσταση

    Γιώργο είμαι και εγώ σχεδόν από την αρχή στο παιχνίδι, επειδή εργάζομαι και εκ πεποιθήσεως δεν θέλω να ασχολούμαι με παιχνίδια στο κινητό, είμαι μόνιμα 14-18 ώρες εκτός του παιχνιδιού, εκτός Σ/Κ και κάποιων ημερών που βρίσκομαι σε άδεια όπως τώρα, και όμως προχωράνε τα κεφάλαια στρωτά δίχως...
  12. SOKRATIS72

    Εμψυχα Υλικά και μείωση 10%=Μιά ΣαδοΜαζοχιστική κατάσταση

    Αυτή στην στιγμή βρίσκεσαι στο κεφάλαιο των μηχανουργημάτων. Η κατάσταση δεν είναι τόσο δραματική όσο λές. Θα σου προτείνω κάποια πράγματα και δοκίμασέ τα αν θέλεις. Πρώτα από όλα ανέβασε όσο περισσότερο γίνεται το κέντρο εμπορίου για να αυξηθεί η απόδοση από το ξόρκι της παραγωγής των αγαθών...
  13. SOKRATIS72

    Δωμάτιο ΧΟΜΠΙ

    Δίνει 4 διαφημίσεις, οπότε λειτουργεί για 12 ώρες, μπορεί κάποιος να βάλει 12 ώρες σερί ή να τις σπάσει στις ώρες που χρειάζεται. Ότι μας δίδεται τσάμπα καλό είναι .
  14. SOKRATIS72

    ΛΙΒΕΛΟΥΛΕΣ

    Προσωπικά θα πάρω ένα καλό εντομοκτόνο μιας και δεν τα πάω καλά με τα έντομα και θα ξεκαθαρίσω την κατάσταση μόνιμα :D
  15. SOKRATIS72

    ΛΙΒΕΛΟΥΛΕΣ

    Αν έβαζες ένα print screen της αποστολής που σου τις ζητάει θα βοηθούσε να δούμε τι χρειάζεσαι.
  16. SOKRATIS72

    AΠΟΣΤΟΛΗ ΚΕΦΑΛΑΙΟ ΔΥΝΑΜΗ ΤΗΣ ΜΟΥΣΙΚΗΣ

    Εργοστάσιο ξύλου 9ωρη παραγωγή αγαθών ανόδου.
  17. SOKRATIS72

    κωδωνοστασιο

    Διότι το τερμάτισες, δεν υπάρχει 4ο επίπεδο. Για επιπλέον συμμαχικούς πόντους θα πρέπει να αποκτήσεις το θαύμα Βιβλιοθήκη Κωδωνοστασίου. Από εκεί και πέρα για επιπλέον συμμαχικά δώρα θα πρέπει να πετύχουν υψηλές θέσεις και οι υπόλοιποι παίκτες. Αν θυμάμαι καλά χρειάζονται 21 άτομα με...
  18. SOKRATIS72

    Δωμάτιο ΧΟΜΠΙ

    Και εγώ έβλεπα τις ειδοποιήσεις στην αρχή στην καλύβα και δεν καταλάβαινα τι σημαίνανε. ;)
  19. SOKRATIS72

    Δωμάτιο ΧΟΜΠΙ

    Αυτή είναι η λίστα των μπόνους παραγωγής, για να έχετε μια ιδέα όσοι παίκτες δεν έχετε αυτό το χαρακτηριστικό ακόμη και να μπορείτε να εκφέρετε γνώμη για το αν σας αρέσει ή όχι.
  20. SOKRATIS72

    Δωμάτιο ΧΟΜΠΙ

    Λοιπόν η γνώμη μου είναι άκρως θετική, από τα μπόνους που είδα και στα άλλα αγαθά που μπορούν να λάβουν.
Κορυφή