• Καλωσήρθες στα μέρη μας ταξιδιώτη — Επισκέπτεσαι για πρώτη φορά το forum μας;

    Σε έχω ξαναδεί να τριγυρνάς εδώ γύρω; Για να συμμετάσχεις σε συζητήσεις ή να θέσεις σε όλους το ζήτημα που σε απασχολεί, θα χρειαστεί να αποκτήσεις ένα λογαριασμό στο forum. Απόκτησε το λογαριασμό σου πατώντας εδώ!

[Feedback] Ροβέρτος ο Κοκκινογένης

  • Δημιουργός θέματος DeletedUser3
  • Ημερομηνία έναρξης

tatria

Chef
PART II σειρά αποστολών


1 ποτά x 5

2 μετακίνησε 1 κτήριο

3 απέκτησε ποσότητα μαρμάρου

4 απέκτησε ποσότητα σιδήρου

5 απεκτησε ποσότητα ξύλου

6 μωσαικό x 2
δαχτυλίδι x 2
ξύλινο Figurines x 2

7 διακοσμητικές στήλες x 1
μάσκα πολεμιστή x 1
ξύλινο chest x 1

8 απέκτησε ποσότητα μαρμάρου

9 απέκτησε ποσότητα σιδήρου

10 απέκτησε ποσότητα ξύλου

11 ποτά x 50

12 ψωμί x 30

13 καλάθι με λαχανικά x 10

14 αναβάθμισε 6 κτήρια στο επίπεδο 4 και πάνω

15 απέκτησε 14 τεχνουργήματα

16 επίλυσε 10 συναντήσεις

17 ανακάλυψε 1 τεχνολογία
ή αναβάθμισε 1 κτήριο στο επίπεδο 16 και πάνω

18 ξόδεψε 13 πόντους

19 απέκτησε μεγάλη ποσότητα νομισμάτων

20 αγόρασε 11 πόντους

21 3ωρη ενισχυμένη παραγωγή 1ης κατηγορίας x 7

22 ημερήσια ενισχυμένη παραγωγη 1ης κατηγορίας x 4

23 9ωρη ενισχυμένη παραγωγή 1ης κατηγορίας x 3

24 απέκτησε 16 τεχνουργήματα

25 επίλυσε 12 συναντήσεις

26 εκπαίδευσε 500 μονάδες
 

FoTiS 21

Κάτοικος του Elvenar
ρε παιδια ελεος ποια, εμεις που εχουμε τελειωσει εδω και μηνες τις κεφαλαια πως θα κανουμε ερευνα τεχνολογια ή θα αναβαθμισουμε κτιριο ??
παλι πρεπει να αρχισουμε απο τωρα να χτιζουμε ενα κτιριο για να το σβησουμε μετα??
ας εμπαινε τουλαχιστον η νεα φυλη να εχουμε και εμεις κατι να αναβαθμιζουμε γιατι θα το χρειαζομαστε και οχι απλα για να το σβηνουμε στο τελος
 

mpoultoza69

Ξωτικό του Elvenar
ρε παιδια ελεος ποια, εμεις που εχουμε τελειωσει εδω και μηνες τις κεφαλαια πως θα κανουμε ερευνα τεχνολογια ή θα αναβαθμισουμε κτιριο ??
παλι πρεπει να αρχισουμε απο τωρα να χτιζουμε ενα κτιριο για να το σβησουμε μετα??
ας εμπαινε τουλαχιστον η νεα φυλη να εχουμε και εμεις κατι να αναβαθμιζουμε γιατι θα το χρειαζομαστε και οχι απλα για να το σβηνουμε στο τελος
κανε υπομονη.καλυτερα να περιμενουμε να τσεκαριστεί η νεα φυλη και μετα να ξεκινήσουμε.απολαυσε το και δες το σαν ευκαιρια να μαζεψεις αγαθα να φιαξεις στρατο και να εισαι χαλαρος..μη ξεχνας πως κάθε που μπαινει η νεα φυλη τρεχουμε πανικόβλητοι ολοι...μη ξεχνας την αχικη ανακοινωση....H σειρά αποστολών του Ροβέρτου του Πορφυρογένη, αποτελείται από 2 τμήματα. Το πρώτο θα ξεκινήσει τη Δευτέρα 15 Ιανουαρίου 2018 και θα διαρκέσει ως τη Δευτέρα 22 Ιανουαρίου 2018. Θα ακολουθήσει ένα μικρό διάλειμμα και στη συνέχεια θα ακολουθήσει το δεύτερο μέρος.
 

FoTiS 21

Κάτοικος του Elvenar
κανε υπομονη.καλυτερα να περιμενουμε να τσεκαριστεί η νεα φυλη και μετα να ξεκινήσουμε.απολαυσε το και δες το σαν ευκαιρια να μαζεψεις αγαθα να φιαξεις στρατο και να εισαι χαλαρος..μη ξεχνας πως κάθε που μπαινει η νεα φυλη τρεχουμε πανικόβλητοι ολοι...μη ξεχνας την αχικη ανακοινωση....H σειρά αποστολών του Ροβέρτου του Πορφυρογένη, αποτελείται από 2 τμήματα. Το πρώτο θα ξεκινήσει τη Δευτέρα 15 Ιανουαρίου 2018 και θα διαρκέσει ως τη Δευτέρα 22 Ιανουαρίου 2018. Θα ακολουθήσει ένα μικρό διάλειμμα και στη συνέχεια θα ακολουθήσει το δεύτερο μέρος.


Φιλε τα ξερω ολα αυτα και δεν ειπα οτι δεν προλαβενω να το χτισω ιδικα απο τη στιγμη που ο φιλος παραπανω εβαλε την λιστα. Το λεω γενικα γιατι και στο προηγουμενο event ειχε να χτισουμε κτιριο στο 20+ ή να κανουμε ερευνα τεχνολογια και εμεις δεν ειχαμε ερευνες γιατι περιμενουμε κατι μηνες την νεα φυλη και επιπλεον το κτιριο που εχτισα μεχρι το 20 μετα το εσβησα γιατι μου ηταν αχρηστο και καπως ετσι θα καταληξει και αυτο που θα χτισω τωρα. Το μονο "θετικο" ειναι οτι τουλαχιστον την ερευνα της τεχνολογιας στην βαζουν με εναλακτικη, εστω και αν αυτη ειναι το χτισιμο του κτιριου στο 16+
 

Vagos The Greek

Ξωτικό του Δάσους
Φιλε τα ξερω ολα αυτα και δεν ειπα οτι δεν προλαβενω να το χτισω ιδικα απο τη στιγμη που ο φιλος παραπανω εβαλε την λιστα. Το λεω γενικα γιατι και στο προηγουμενο event ειχε να χτισουμε κτιριο στο 20+ ή να κανουμε ερευνα τεχνολογια και εμεις δεν ειχαμε ερευνες γιατι περιμενουμε κατι μηνες την νεα φυλη και επιπλεον το κτιριο που εχτισα μεχρι το 20 μετα το εσβησα γιατι μου ηταν αχρηστο και καπως ετσι θα καταληξει και αυτο που θα χτισω τωρα. Το μονο "θετικο" ειναι οτι τουλαχιστον την ερευνα της τεχνολογιας στην βαζουν με εναλακτικη, εστω και αν αυτη ειναι το χτισιμο του κτιριου στο 16+

Μα για αυτό το λόγο οι πολύ μεγάλου επιπέδου παίχτες κρατάνε κάποιες τεχνολογίες έτοιμες για έρευνα αλλά δεν τις ολοκληρώνουν για να έχουν καβάντζα για τέτοιες αποστολές
 

DeletedUser748

Guest
Πχ μάρμαρο ατσάλι?ή υλικά από εργαστήριο?
ελπιζω η απαντηση μου να μην ειναι απαραιτητη πλεον αλλα αν δεν εχεις φτασει ακομα εννοει μαρμαρο ατσαλι ξυλο. αλλα μονο αυτο που εχεις ενισχυμενο
 

DeletedUser748

Guest
Απλά 2 διορθώσεις, στην αποστολή 6 είναι 25 απλά εργαλεία και στην αποστολή 13 είναι αγόρασε και όχι κέρδισε 16 πόντους. Απλές διευκρινίσεις για να μην μπερδευτεί κάποιος.
συγγνωμη και ευχαριστω για τις διορθωσεις.
 

DeletedUser748

Guest
14. Κέρδισε ένα ποσοστο νομισματων.

Δεν λειτουργεί όταν μαζεύεις χρήματα απο άλλες μόνιμες αποστολές. Πχ Ανιχνευσε μια επαρχία!
δυστυχως το ιδιο εχει υποθει και απο αλλους παικτες σε παλιαοτερα ιβεντ, τα νομισματα απο ολοκληρωμενες δοκιμασιες δεν μετρανε.
 

FoTiS 21

Κάτοικος του Elvenar
Μα για αυτό το λόγο οι πολύ μεγάλου επιπέδου παίχτες κρατάνε κάποιες τεχνολογίες έτοιμες για έρευνα αλλά δεν τις ολοκληρώνουν για να έχουν καβάντζα για τέτοιες αποστολές


Φιλε μου μαλον εδω κανεις ενα λαθος. Αν κρατησεις ερευνες δεν μπορεις να εχεις τελειωσει το κεφαλαιο. Εγω π.χ. το τελευταιο κεφαλαιο το εχω τελειωσει περιπου απο αρχες Νοεμβριου. Δεν ειναι δυνατον να κρατουσα ερευνες ανοιχτες για τα event, αλλα ακομα και αν το εκανα με τοσα event που εχουν μπει απο τοτε παλι τα τις ειχα τελειωσει. :):)
 

jimismwd

Ξωτικό του Δάσους
Φιλε μου μαλον εδω κανεις ενα λαθος. Αν κρατησεις ερευνες δεν μπορεις να εχεις τελειωσει το κεφαλαιο. Εγω π.χ. το τελευταιο κεφαλαιο το εχω τελειωσει περιπου απο αρχες Νοεμβριου. Δεν ειναι δυνατον να κρατουσα ερευνες ανοιχτες για τα event, αλλα ακομα και αν το εκανα με τοσα event που εχουν μπει απο τοτε παλι τα τις ειχα τελειωσει. :):)

Καλημερα παιδες, Φωτη μπορεις να αφησεις ανοιχτες ερευνες απο αλλο κεφαλαιο και να τα ξεκλειδωνεις σαν καβαντζα σε καθε event, αρκει να εχεις τα αγαθα της φυλης που ανηκει η ερευνα. Το εφαρμοζω απο τοτε που πρωτο μπηκα στις φυλες, τωρα ειμαι στα Ξωτικα και εχω απο τα Ορκς αυτη την στιγμη μια ερευνα σε αναμονη, οπως ειπα πρεπει να εχεις τα αγαθα της ετοιμα για να τα ξεκλειδωσεις, αλλιως θα πρεπει να ξαναχτισεις Πυλη και εργοστασια της Φυλης για να παραγεις τα αγαθα τους. Αν δεις τον χαρτη της ερευνας θα δεις πως καποιες ερευνες δεν συνδεονται με αλλες και σταματανε, αυτες τις αφηνεις για τα events. Συνηθως ειναι Αναβαθμιση Διμοιριας ή Επεκταση Επαρχιας, Τωρα ισως μου πεις πως πολεμας και θελεις τις αναβαθμισεις ή χρειαζεσε την επεκταση (οπως ολοι μας) εδω ο καθενας κανει την στρατιγικη του. Τελος συμφωνω μαζι σου πως στο κεφαλαιο που εισαι ακομα και αυτο να εκανες οπως ειπες θα τα ειχες αναγκαστικα τελειωσει, εχετε σοβαρο θεμα οσοι ειστε στο τελευταιο κεφαλαιο με καποιες αποστολες στα events και συντομα θα ειμαστε πιο πολλοι με αυτο το προβλημα. Καλη συνεχεια σε ολους
 

kailaris

Περιπλανώμενο Ξωτικό
καλησπερες
νταξει κατι ειναι κ αυτο ισα να περναει η ωρα σου αν κ για μενα δεν αξιζει κ τοσο
καλυτερα θα ηταν να μπει καποιο ομαδικο εβεντ που αν θυμαμε καλα εχει απο τοτε που ακυρωθηκε το προηγουμενο αφου ειχε προβλημα
κανα 2μηνο νομιζω
 

VICTOR1952

Περιπλανώμενο Ξωτικό
Καλημέρα!!!!! τέλος από έμενα με στρατηγική, προετοιμασία, υπομονή, και .....................πολλές ώρες παιχνίδι και φυσικά ΧΩΡΙΣ ΧΡΗΜΑΤΑ
 

DeletedUser875

Guest
Καλημέρα!!!!! τέλος από έμενα με στρατηγική, προετοιμασία, υπομονή, και .....................πολλές ώρες παιχνίδι και φυσικά ΧΩΡΙΣ ΧΡΗΜΑΤΑ
Τον τακτοποίησες τον κοκινογένη στην πόλη σου; πρέπει να σαι ευχαριστημένος και κουρασμένος ,καλή ξεκούραση!!!!!!!!!!
 

DeletedUser1445

Guest
Για την κουζίνα του Κοκκινογένη (2ο κυκλο) θέλει οπωσδήποτε διαμάντια για να το περάσεις.
Εβαλε 4 24ωρες παραγωγές και στο καπάκι 9ωρη ενώ λείγει σε 5 ωρες το event κι εχω ολοκληρώσει 22 από 26 αποστολές.
 

SOKRATIS72

Ξωτικό του Elvenar
Για την κουζίνα του Κοκκινογένη (2ο κυκλο) θέλει οπωσδήποτε διαμάντια για να το περάσεις.
Εβαλε 4 24ωρες παραγωγές και στο καπάκι 9ωρη ενώ λείγει σε 5 ωρες το event κι εχω ολοκληρώσει 22 από 26 αποστολές.

Για αυτές τις αποστολές μπορούσες να έχεις φτιάξει 7 εργοστάσια στο επίπεδο 1 και να βάλεις 4 ημερήσιες παραγωγές και 3 9ωρες παραγωγές. Μόλις θα εμφανίζονταν η εκάστοτε αποστολή θα μάζευες τις ανάλογες παραγωγές και θα τελείωνες σε 1 λεπτό.
Γιαυτό και δημοσιεύουν οι παίκτες τις αποστολές από πρίν, για να μπορούν όλοι να προγραμματίζουν πως θα παίξουν στο event.
Μια συμβουλή για τους νέους παίκτες, μην "μπουκώνετε" τις πόλεις σας. Να αφήνετε λίγο χώρο κενό για να μπορείτε να χτίζετε εργοστάσια και εργαστήρια στο επίπεδο 1. Θα σας βοηθήσουν να τελειώνετε τις αποστολές πιό γρήγορα. Ρίξτε μια ματιά πώς παίζουν οι μεγαλύτεροι παίκτες και θα καταλάβετε.
 
Τελευταία επεξεργασία:
Κορυφή