• Καλωσήρθες στα μέρη μας ταξιδιώτη — Επισκέπτεσαι για πρώτη φορά το forum μας;

    Σε έχω ξαναδεί να τριγυρνάς εδώ γύρω; Για να συμμετάσχεις σε συζητήσεις ή να θέσεις σε όλους το ζήτημα που σε απασχολεί, θα χρειαστεί να αποκτήσεις ένα λογαριασμό στο forum. Απόκτησε το λογαριασμό σου πατώντας εδώ!

Η Ομάδα του Elvenar

  • Δημιουργός θέματος DeletedUser3
  • Ημερομηνία έναρξης

DeletedUser3

Guest

Παρουσίαση της Ομάδας του Elvenar



Σε αυτό το το thread, τα μέλη της Ομάδας Διαχείρισης θα γράψουν λίγα πράγματα για τον εαυτό τους, ούτως ώστε να γνωρίζετε πάνω-κάτω ποιοι σας "προσέχουν" όταν παίζετε :)

Δίνοντας το καλό παράδειγμα, θα ξεκινήσω:




Ονομάζομαι Μιχάλης, κατάγομαι από το Ρέθυμνο και μένω στο Ρέθυμνο. Πριν από 16 χρόνια έδωσα Πανελλήνιες, άρα μάλλον η πρόσθεση τα βγάζει 34... Έχω σπουδάσει στο Εθνικό Μετσόβιο Πολυτεχνείο στη Σχολή Εφαρμοσμένων Μαθηματικών και Φυσικών Επιστημών. Μιλάω αγγλικά, γαλλικά και γερμανικά, παίζω μουσική (μπουζούκι και αρμόνιο), είμαι υπερήφανος φίλος ενός γερμανικού ποιμενικού που νομίζει ότι είμαι το αφεντικό της.

Γενικά σιχαίνομαι την τηλεόραση καθώς θεωρώ ότι είναι ο βασικός λόγος της κατάστασης που είμαστε σήμερα. Βέβαια κάποιος απλά θα πει "Εγώ μόνο Survivor βλέπω", κι εγώ απλά θα σιωπήσω (από ευγένεια). Διασκεδάζω πλέον με πολύ συγκεκριμένα πράγματα, όπως καλές σειρές, καλοστημένα από σενάριο games και καλά βιβλία.

Τον καιρό που μου προτάθηκε να αναλάβω τη Διαχείριση της Κοινότητας του Elvenar για τον ελληνικό server, είχα ήδη αποφασίσει ότι δεν θα συνέχιζα το διδακτορικό μου και είχα επικεντρωθεί στους μαθητές μου. Η "κανονική" δουλειά, καλώς ή κακώς, είναι για όλο το χρόνο, με μικρά διαλείματα, οπότε τα 2 τελευταία χρόνια, με το Elvenar και με την προετοιμασία μελλοντικών συναδέλφων σε Φυσική και Χημεία, οι 24 ώρες της ημέρας δεν ήταν ποτέ αρκετές και οι διακοπές έχουν προς το παρόν αναβληθεί...

Με την InnoGames γνωριζόμαστε χρόνια... Από το μακρυνό 2007 που έπαιζα Φυλετικές Μάχες (την ώρα που υποτίθεται διάβαζα για την εξεταστική) και το 2008 που βγήκε το West και έτυχε να γνωρίσω εξαιρετικούς ανθρώπους όντας μέλος της Ο.Δ. για πολύ λίγο, καθώς η μητέρα-πατρίδα με κάλεσε και για περίπου 2 χρόνια τα εμβόλια του Στρατού και το μεταπτυχιακό, με κράτησαν μακρυά από τα games.

Σε όλα αυτά τα χρόνια, έχοντας δει και ζήσει πάρα πολλές καταστάσεις, καταρχήν θεωρώ ότι αυτή η δουλειά, του να "προσέχει" κάποιος παιδιά (και γνωρίζω ότι οι περισσότεροι είστε "μεγάλα παιδιά") και να βοηθάει με το να μεταφέρει τις ανησυχίες, τα σχόλια και τις ιδέες των χρηστών στη διαμόρφωση ενός παιχνιδιού, είναι κάτι το οποίο δεν έχει κανείς την ευκαιρία να το κάνει πολλές φορές στη ζωή του.

Δυστυχώς ο ρόλος που έχω αναλάβει (εδώ) δεν είναι να είμαι "ευχάριστος" και ξέρω ότι κατά καιρούς έχω στεναχωρήσει αρκετούς από εσάς τα τελευταία 2 χρόνια, έχοντας βέβαια βοηθήσει πολλαπλάσιους οποτεδήποτε αντιμετώπιζαν οποιοδήποτε πρόβλημα. Σίγουρα υπάρχουν άνθρωποι οι οποίοι πέρυσι έπαιξαν στο "Θερινό Ηλιοστάσιο" και ήταν έκπληκτοι που ανήμερα Δεκαπενταύγουστο έλαβαν απάντηση σε αίτημα υποστήριξης. Προσπαθώ όμως γενικά να λέω με όμορφο τρόπο τα κακά νέα... Έχει κι αυτό την αξία του αρκετές φορές.

Είμαι γενικά της νοοτροπίας πως ό,τι καλό (ή κακό) κάνει κάποιος θα του επιστραφεί πολλαπλάσιο και με αυτό πορεύομαι. Υπάρχουν πολλά πράγματα που έχουν γίνει τα 2 τελευταία χρόνια στο παιχνίδι, όμως τα καλύτερα δεν έχουν έρθει ακόμη και πάντοτε υπάρχει περιθώριο βελτίωσης. Συλλαμβάνω κάποιες φορές τον εαυτό μου να προσπαθεί να θυμηθεί "τι ενδιαφέρον είχε το παιχνίδι" όταν ξεκίνησε, όμως πέρα από την υφέρπουσα ιστορία, δεν βρίσκω κάτι... Ήταν κάτι τόσο διαφορετικό όμως, το οποίο ήταν αρκετό για να "κρατήσει" κάποιον.

Ήμασταν εδώ όμως όλοι και το είδαμε να γίνεται ένα από τα πιο συναρπαστικά παιχνίδια στρατηγικής, γιατί όπως έλεγε και ο Einstein:

"Μεταξύ γνώσης και φαντασίας, επιλέγω τη φαντασία, γιατί δεν έχει κανένα περιορισμό."
 

DeletedUser118

Guest
Λέω να είμαι ο επόμενος, όντας Support Leader του Elvenar στην Ελλάδα.

Είμαι ο Χάρης και κατάγομαι από το Μεσολόγγι. Η ταυτότητα με θέλει 31, η καρδιά μου 1 και το μυαλό μου παίρνει την ηλικία της εκάστοτε κατάστασης.
Έχω ζήσει σε πολλές πόλεις του κόσμου, όμως κατοικώ στο Ηράκλειο, εδώ και αρκετά χρόνια.

Οι γνώσεις μου είναι πολλές, κι ας είναι τα πτυχία μου λίγα. Ασχολούμαι με το design, ως ελεύθερος επαγγελματίας, και αρθρογραφώ σε σελίδες τεχνολογίας.

Από ξένες γλώσσες ξέρω μόνο Αγγλικά (και κάτι λίγα από Γαλλικά, αλλά το κρατάμε μυστικό). Με σιγουριά μπορώ να πω ότι είμαι γνώστης των Η/Υ και της τεχνολογίας, μιας και η πρώτη μου επαφή με υπολογιστή έγινε το 1997 και σε περιβάλλον Windows 95.
Αν και το πρώτο μου hack ήταν να παραβιάζω τον κωδικό πρόσβασης των Windows 95 στον υπολογιστή του αδερφού μου, μέσα σε αυτά τα 20 χρόνια έχω μάθει πολλά.

Σπούδασα Μηχανικός Βιομηχανικού Σχεδιασμού, κι ας μην πήρα ποτέ πτυχίο. Τα χόμπι μου είμαι οτιδήποτε δημιουργικό και η τεχνολογία. Γνωρίζω από μουσική, ζωγραφική και μαστορέματα. Αν υπολογίσουμε ότι μαγειρεύω κιόλας είμαι παιδί για σπίτι.

Ως άνθρωπος σέβομαι τους κανόνες και αυτός είναι ένας από τους κύριους λόγος που για πάνω από 15 χρόνια εμπλέκομαι σε ομάδες διαχείρισης. Τα δέκα εκ των οποίων σε τρία από τα παιχνίδια τις Innogames, με την οποία η σχέση μου χάνετε κάπου στο 2006, που έπαιξα για πρώτη φορά Φυλετικές Μάχες.

Η τρέλα μου με τη δημιουργία περνά και στην ενασχόληση μου με τα παιχνίδια. Σε αυτό προσθέτουμε και την αφοσίωση μου στην στρατηγική και τη διπλωματία και κάπου εκεί δημιουργούμε μία λίστα με τα είδη παιχνιδιών που μου αρέσουν. Οτιδήποτε simulation, mmo, strategy, ccg, tcg κτλ είναι φτιαγμένο για μένα. Πάντα επιλέγω την ποιότητα και έπειτα την ποσότητα, και η ποιότητα ενός παιχνιδιού για μένα έχει να κάνει με το περιεχόμενο και όχι με τα τρελά γραφικά. Ναι αλήθεια, το SimCity 4 είναι καλύτερο από αυτό του 2013.

Πάνω από όλα για μένα είναι η οικογένεια μου και το να τους βλέπω ευτυχισμένους. Για αυτούς και την γυναίκα μου που με ανέχονται μπορώ να αντέξω και να κάνω τα πάντα. Να μην ξεχάσω να σημειώσω πως το μεγαλύτερο στοιχείο μου που ανέχονται είναι το ψώνιο μου, χιουμοριστικό, αλλά αυτό με κάνει το άτομο που είμαι, γιατί απλά είμαι τέλειος, όπως είμαι. Πρέπει να είμαστε πάντα καλά με εμάς για να μπορούμε να είμαστε και με τους υπόλοιπους.

Είπα πως είμαι άνθρωπος των κανόνων, και θα τονίσω το άνθρωπος εδώ. Ο ρόλος μου στην ΟΔ είναι να βάζω τα πράγματα στην θέση τους. Αυτό κάποιες φορές με κάνει αντιπαθητικό, κι ας είμαι φοβερό παιδί, και ότι άσχημη λέξη μπορεί να σκεφτεί ο καθένας. Όμως κάποιος πρέπει να είναι ο κακός, για να μπορούν όλοι να απολαμβάνουν την καθαρότητα μιας κοινότητας.

Πάντα μου άρεσε να βοηθάω και αυτό κάνω κι εδώ. Στα χρόνια που ανήκω στην ομάδα του Elvenar, μπόρεσα να βοηθήσω αμέτρητες φορές, σε πολλά προβλήματα. Έγινα μέρος της δημιουργίας μιας κοινότητας και ενός παιχνιδιού από το μηδέν. Μια ευκαιρία που μου δόθηκε από τον Μιχάλη, και τον ευχαριστώ για την εμπιστοσύνη του.

Το Elvenar, για τα μέλη τη ελληνικής κοινότητας, είναι ένα παιχνίδι για να περνά η ώρα τους κι έτσι πρέπει να είναι. Για εμένα είναι ένα παιδί που μαζί μεγαλώσαμε, πονέσαμε και πονάμε για αυτό. Για μας στην ΟΔ είναι ένας ζωντανός οργανισμός για τον οποίο πάντα θα παλεύουμε όσο μπορούμε να τον έχουμε υγιή. Πάνω από όλα όταν είσαι υπεύθυνος για κάτι θες να είναι καλά, και για μένα σημασία έχει να περνούν καλά οι παίκτες. Άρα αν το παιδί μας είναι υγιές τότε και οι παίκτες θα περνάνε καλά σε αυτό.

Πιστεύω πάντα ότι κάθε τι που γίνεται συμβαίνει για κάποιο λόγο και με αυτό πορεύομαι.
Πρέπει πάντα να θυμόμαστε ότι:

"Καμία δύναμη δεν είναι ικανή να μας οδηγήσει στην επιτυχία όσων εμείς ονειρευόμαστε, όσο η ίδια μας η θέληση."
Lighting Shadow ή Χάρης​
 

DeletedUser795

Guest
Αν και η κοπέλα της ομάδας θα είμαι αυτή που θα πει τα λιγότερα μέχρι τώρα έτσι για να σπάμε τα στερεότυπα και για να μην νομίζουν όλοι ότι οι γυναίκες μιλάνε πολύ. Με λένε Κρίνη, σπουδάζω για να γινω συνάδερφος του Co-Ma μας, Μιχάλη.

Γεννήθηκα στο Περιστέρι και μεγάλωσα με το να είμαι το άκρως αντίθετο από ότι έρχεται στο μυαλό κάποιου όταν αναφέρει "γκόμενες του Μπουρναζίου". Γι'αυτό από μικρή ήθελα και να φύγω από εκεί, πράγμα που το κατάφερα. Δεν πηγαίνω σε μπαρ και κλαμπ, για να πληρώνω 10 ευρώ το ποτό και να είμαι ανάμεσα σε άλλους 100, προτιμώ κρασί και επιτραπέζια στο σπίτι, δεν πηγαίνω σε καφετέριες που θα κάθομαι με τις ώρες πίνοντας έναν Φραπέ, δεν ακούω ελληνικά τραγούδια εθελοντικά και σε γενικές γραμμές δεν είμαι το πρότυπο Ελληνίδας.

Από ξένες γλώσσες γνωρίζω άπταιστα Αγγλικά και μερικά Γαλλικά, γεγονός που με κάνει "κολλάω" στο να θυμηθώ πως λέγετε μια λέξη στα Ελληνικά και να πρέπει οι υπόλοιποι να την κάνουν μετάφραση από τα Αγγλικά για εμένα.

Στον ελεύθερο μου χρόνο θα παίξω simulation (sims, planet coaster κλπ..) ή city building (cities skylines, anno) (ώρες καταγεγραμμένες δεν αναφέρω για να μην ξεφτιλιστώ) παιχνίδια ή κανένα περίεργο που θα έχει σχέση με το διάστημα που ίσως πετύχω, θα παίξω επιτραπέζια (αν και κανείς δεν με παίζει διότι είμαι πολύ ανταγωνιστική;;; δικαιολογίες για να μην χάνουν! ) ή θα δω με τις ώρες βίντεο στο YouTube ή θα κοιτάω απλά το ταβάνι αρκεί να αποφύγω να κάνω κάτι που πρέπει να κάνω. Όσο για τις δουλείες του σπιτιού τις αποφεύγω μέχρι να πιάσουμε κατσαρίδες που λένε και μετά απλά να φύγω τρέχοντας και ουρλιάζοντας από το σπίτι μέχρι κάποιος να την σκοτώσει. Όσο για την μαγειρική; Έχω βάλει φωτιά σε φούρνο όταν προσπάθησα να φτιάξω πίτσα ένα φεγγάρι.

Στην διαχείριση είμαι εδώ και 7 χρόνια και στην Ίννο εδώ και 3-4; Έχω περάσει από forum, support και τώρα wiki όπου προτίμησα μιας που έχει πολύ δουλεία αραιά και που. Οπότε αν κάποια πληροφορία λείπει εκεί μπορείτε να με κατηγορήσετε ελεύθερα, επειδή είτε θα έχω αργήσει να την βάλω είτε δε θα μου έχει δοθεί εντολή να την βάλω.
 

Deleted User - 91654

Guest
Γεια και χαρά σας και από εμένα!

Είμαι η Nepheria και βρίσκομαι στο forum του Elvenar μετά από παράκληση της Ομάδας Διαχείρισης του παιχνιδιού.

Κατάγομαι από την Unur και έχω συγγένεια με τη Melissa και την Tandriel, όμως στην πραγματικότητα, είμαι εδώ πιο πολύ για να "καθοδηγώ" τους νέους χρήστες του forum στο πώς να χρησιμοποιούν το forum και να τους βοηθάω σε προβλήματα που αντιμετωπίζουν και δεν ξέρουν πού αλλού να απευθυνθούν.

Δεν θα απάνταγα, καθώς ο ρόλος μου δεν είναι να "μπαίνω" στις συζητήσεις, όμως επειδή είμαι "επίτιμο" μέλος της ΟΔ έπρεπε να πω δυο λόγια για μένα και δεν θα μπορέσω δυστυχώς να αποκαλύψω οτιδήποτε παραπάνω.

Να είστε όλοι καλά!
 

DeletedUser119

Guest
Καλησπέρα κι από εμένα.

Ονομάζομαι Μάριος, ή Synesthesia στο φόρουμ του ελληνικού server του Elvenar. Τελώ χρέη Forum Leader, του ανθρώπου δηλαδή που επιβλέπει την ομάδα συντόνισης του φόρουμ. Γεννήθηκα στη Χαλκίδα και σπουδάζω Κοινωνιολογία στην Αθήνα.

Η σχέση μου με την InnoGames ξεκίνησε κάπου το 2009 με το φόρουμ των Φυλετικών Μαχών, όπου και κατάλαβα ότι η ενασχόληση με τα φόρουμ είναι μια από τις αδυναμίες μου. Αργότερα ασχολήθηκα και με το φόρουμ του Grepolis, όπου κατέληξα να είμαι ένας από τους συντονιστές. Το ίδιο πόστο ανέλαβα αργότερα και στις Φυλετικές Μάχες, ενώ ακολούθησε ένα σύντομο διάλειμμα λόγω πανελληνίων και άλλων υποχρεώσεων. Επέστρεψα ως Forum Leader του Forge of Empires, έπειτα ως Forum Moderator (και έπειτα Leader) στο ελληνικό Elvenar και ως Senior Forum Mod στον αμερικανικό server.

Τα video games γενικώς αποτελούν την κύριά μου ασχολία πέραν των καθηκόντων μου ως mod, είτε με online multiplayer τίτλους, είτε με single player. Το να παρακολουθείς την εξέλιξη ενός παιχνιδιού από την αρχή του σε συνδυασμό με την κοινότητα που το πλαισιώνει, είναι από τις αγαπημένες μου ασχολίες, και στα παιχνίδια τα οποία διαχειρίζομαι και σε αυτά στα οποία είμαι απλώς παίχτης.

Στα άμεσα σχέδιά μου βρίσκονται η απόκτηση του πτυχίου μου και έπειτα η έναρξη μιας ικανοποιητικής για εμένα σταδιοδρομίας. Παρότι γραφικό βεβαίως, θα ήθελα να ταξιδέψω τον κόσμο όσο περισσότερο γίνεται για την απόκτηση εμπειριών και γνωριμιών.

Προσωπικά σας ευχαριστώ που μοιράζεστε μαζί μας το ταξίδι της ανάπτυξης του Elvenar. Δεν γίνεται να υπάρξει επιτυχημένο παιχνίδι χωρίς ενεργή και πρόθυμη κοινότητα να το στηρίζει. Γνωρίζω πως η θέση του Forun Leader ή Moderator μπορεί να οδηγήσει ορισμένες φορές σε συγκρούσεις με τους παίχτες, αλλά αυτή η σχέση μεταξύ διαχειριστικής ομάδας και κοινότητας είναι αυτή που καθιστά το παιχνίδι δυνατό.

Ελπίζω σε ένα ακόμα καλύτερο παιχνίδι και μια ακόμη μεγαλύτερη κοινότητα στο μέλλον.

Να είστε καλά,
Μάριος.
 

Adam1972

Νέο Μέλος
Καλησπέρα σε όλους σας. Είμαι το νεότερο μέλος της ομάδας του Elvenar Ελλάδος και το αντικείμενο μου προς το παρόν θα είναι το Wiki και οι διαγωνισμοί του forum.

Είμαι ο Μάνος, είμαι 48 ετών, έχω γεννηθεί στην Ν. Αφρική και ζω εδώ και πάρα πολλά χρόνια στην Αθήνα. Έχω σπουδάσει οικονομικά στο Αμερικάνικο Κολέγιο (Deree College), είμαι πτυχιούχος του προγράμματος Σπουδών «Σπουδές στον Ευρωπαικό Πολιτισμό» του Ελληνικού Ανοικτού Πανεπιστημίου και διπλωματούχος Οικονομικός Αξιωματικός του Εμπορικού Ναυτικού.

Έχω εργαστεί ως λογιστής σε επιβατηγά πλοία στην άγονη, στην γραμμή Ηράκλειο – Θεσσαλονίκη και στις γραμμές της Πάτρας – Ανκώνας και Πάτρα – Βενετία για 10 χρόνια.

Γνωρίζω Αγγλικά και έχω βασική γνώση Ιταλικών. Στον ελεύθερο χρόνο μου εκτός από το παιχνίδι μας ασχολούμαι με την εκμάθηση των λατινικών και με την λατινική παλαιογραφία. Μου αρέσει η μουσική, το διάβασμα, τα ταξίδια, η μαγειρική (φαίνεται ειδικά τα τελευταία χρόνια και στα κιλά μου).

Με το Elvenar ασχολούμαι τα τελευταία τρία χρόνια περίπου. Ήθελα ένα παιχνίδι όπου θα μπορούσα να κτίσω μια ειρηνική πόλη και να μην μου την λεηλατούν κάθε φορά που θα ήμουν offline. Στο Elvenar βρήκα αυτό ακριβώς που αναζητούσα. Να φτιάξω μια ωραία πόλη, να ζήσω έστω και εικονικά ως ξωτικό (είμαι λάτρης των έργων του Τόλκιν), να παίζω ομαδικά με την συντροφιά μου. Ευτυχώς όλα αυτά τα έχω βρει.

Αφού έπαιξα για τρία χρόνια περίπου ένιωσα την ανάγκη να βοηθήσω και εγώ την κοινότητα μας με όποιον τρόπο μπορώ. Ο Μιχάλης με εμπιστεύτηκε και με δέχτηκε στην ομάδα υποστήριξης του Elvenar για να αναλάβω και εγώ ένα μέρος της υποστήριξης του παιχνιδιού. Όντας ταυτόχρονα και παίκτης του παιχνιδιού θα προσπαθήσω να κρατήσω αυτόν τον οργανισμό υγιή και δυνατό.

Δεν θέλω να πω περισσότερα. Θα προσπαθήσω με τις πράξεις μου να δείξω την αγάπη μου για εσάς και για το παιχνίδι.

Θα κλείσω αυτήν μου την γνωριμία μας με τα λόγια ενός σημαντικού επιστήμονα:

Η αλήθεια είναι ο γόνος της σιωπής και του απερίσπαστου συλλογισμού. ~ Ισαάκ Νεύτων (1642 - 1727).
 
Παρουσίαση της Ομάδας του Elvenar:

Golden Fish​

Ομάδα του Elvenar
Game Mod
Εγγραφή 14. Δεκ 2020
Τελευταία σύνδεση 15. Δεκ 2020
Μηνύματα 0 Βαθμολογία αντίδρασης 0 Πόντοι 0

Είμαι η Nepheria και βρίσκομαι στο forum του Elvenar μετά από παράκληση της Ομάδας Διαχείρισης του παιχνιδιού.

Κατάγομαι από την Unur και έχω συγγένεια με τη Melissa και την Tandriel, όμως στην πραγματικότητα, είμαι εδώ πιο πολύ για να "καθοδηγώ" τους νέους χρήστες του forum στο πώς να χρησιμοποιούν το forum και να τους βοηθάω σε προβλήματα που αντιμετωπίζουν και δεν ξέρουν πού αλλού να απευθυνθούν.

Δεν θα απάνταγα, καθώς ο ρόλος μου δεν είναι να "μπαίνω" στις συζητήσεις, όμως επειδή είμαι "επίτιμο" μέλος της ΟΔ έπρεπε να πω δυο λόγια για μένα και δεν θα μπορέσω δυστυχώς να αποκαλύψω οτιδήποτε παραπάνω.

Nepheria​

Ομάδα του Elvenar
Νέο Μέλος
Εγγραφή 28. Ιουν 2017
Τελευταία σύνδεση Εχθές στις 11:50
Μηνύματα 22 Βαθμολογία αντίδρασης 11 Πόντοι 3

Nenya​

Ομάδα του Elvenar
Forum Moderator
Εγγραφή 6. Ιαν 2022
Μηνύματα 92 Βαθμολογία αντίδρασης 29 Πόντοι 18

knightmaregr​

Ομάδα του Elvenar Community Manager
Community Manager - Elvenar Greece, InnoGames GmbH
Εγγραφή 1. Δεκ 2020
Τελευταία σύνδεση 40 πριν
Μηνύματα 392 Βαθμολογία αντίδρασης 364 Πόντοι 63


Προηγουμενα μέλη Ομάδας διαχειρισης:

Σε αυτό το το thread, τα μέλη της Ομάδας Διαχείρισης θα γράψουν λίγα πράγματα για τον εαυτό τους, ούτως ώστε να γνωρίζετε πάνω-κάτω ποιοι σας "προσέχουν" όταν παίζετε :)

Δίνοντας το καλό παράδειγμα, θα ξεκινήσω:

Ονομάζομαι Μιχάλης, κατάγομαι από το Ρέθυμνο και μένω στο Ρέθυμνο....
Λέω να είμαι ο επόμενος, όντας Support Leader του Elvenar στην Ελλάδα.

Είμαι ο Χάρης και κατάγομαι από το Μεσολόγγι...
Με λένε Κρίνη, σπουδάζω για να γινω συνάδερφος του Co-Ma μας, Μιχάλη.

Γεννήθηκα στο Περιστέρι...
Καλησπέρα κι από εμένα.

Ονομάζομαι Μάριος, ή Synesthesia στο φόρουμ του ελληνικού server του Elvenar. Γεννήθηκα στη Χαλκίδα...
Καλησπέρα σε όλους σας. Είμαι το νεότερο μέλος της ομάδας του Elvenar Ελλάδος και το αντικείμενο μου προς το παρόν θα είναι το Wiki και οι διαγωνισμοί του forum.

Είμαι ο Μάνος, είμαι 48 ετών, έχω γεννηθεί στην Ν. Αφρική και ζω εδώ και πάρα πολλά χρόνια στην Αθήνα...

Λιγα λογια για εσας (οφειλω να σας απευθυνομαι στον πληθυντικο, λογω ευγενειας), την τωρινη ΟΔ θα διαβασουμε; Να γνωριστουμε καλυτερα; Να, θα κανω εγω την αρχη, κι ας μην ειμαι στην ΟΔ, με λενε Αποστολη, καταγομαι απο τα Τρικαλα και μενω μονιμα Θεσσαλονικη. Τωρα, μπορει να πει κανεις, σιγα, ψεματα λεει, αλλα τουλαχιστον οι προηγουμενοι (αν κι εμενα ειλικρινεις μου φαινονται), μπηκα στον κοπο να γραψουν κατι.
 
Τελευταία επεξεργασία:

knightmaregr

Community Manager - Elvenar Greece, InnoGames GmbH
Ομάδα του Elvenar
Community Manager
Δεν υποχρεώνω κανέναν διαχειριστή να γράψει το οτιδήποτε για τον εαυτό του. Και πόσο μάλλον να κοινοποιήσει τα προσωπικά του δεδομένα που ειδικά σε αυτό είμαι ενάντια. Δεν αφορά κανέναν το που μένει ή πως λένε τον διαχειριστή. Γι' αυτό το λόγο όλοι έχουμε από ένα nickname/username. Όλους όμως μας αφορά το κοινό μας ενδιαφέρον, το οποίο είναι το παιχνίδι.
Εάν θεωρείτε ότι ο τόπος κατοικίας μου ή το όνομα ή κ.α. επηρεάζει την ειλικρίνεια μου τότε έχουμε διαφορετική άποψη της για το θέμα της ειλικρίνειας.

Με το που ανέλαβα τη θέση αυτή στο παιχνίδι, έγραψα τη παρακάτω δημοσίευση και αυτή θεωρώ πως αρκεί. Οι πράξεις μας εντός, είναι αυτές που καθορίζουν το ποιόν μας και όχι τα προσωπικά μας δεδομένα.
 
Εγω βλεπω οι προηγουμενοι ανεβασαν ολοκληρο βιογραφικο, εσεις δεν μπορειτε να μας πειτε ενα ονομα; Ουτε αυτους τους υποχρεωσε καποιος. Αλλα ειπαμε, προσωπικα δεδομενα. Εδω, στο φορουμ του Ελβεναρ. Στο fb ολα φορα παρτιδα, εδω ομως σιγη ιχθυος. Ειναι επικινδυνα τα πραγματα. Την πηρα την απαντηση μου, ευχαριστω.
 

knightmaregr

Community Manager - Elvenar Greece, InnoGames GmbH
Ομάδα του Elvenar
Community Manager
Δεν με αφορά το πως το χειρίστηκαν οι προηγούμενοι, το τι κάνω εκτός δεν έχει καμία σχέση με το παιχνίδι, ασχολούμαι ως διαχειριστής στα παιχνίδια της InnoGames περισσότερα από 10 χρόνια και ουδέποτε ζητήθηκε από μένα να αποκαλύψω τα προσωπικά μου δεδομένα, το όνομα μου στο forum και στο παιχνίδι είναι knightmaregr, θα άλλαζε κάτι εάν μαθαίνατε το όνομα μου; Εάν όντως αλλάζει κάτι, παρακαλώ να μου το δικαιολογήσετε.
Το τι κάνει επίσης ο καθένας στα κοινωνικά μέσα δικτύωσης, πάλι δε σας αφορά, εδώ είναι forum για το παιχνίδι elvenar και το θέμα μας είναι το παιχνίδι όχι ποιος είμαι εγώ, είναι όντως επικίνδυνα τα πράγματα όταν παίκτες προσπαθούν μπερδεύουν τον εικονικό με τον πραγματικό κόσμο.
 
Το θεμα δεν ειναι να μαθω πως σε λενε, το θεμα ειναι να παραδεχτεις οτι ολη η ομαδα ειναι ενα ατομο. Εσυ. Στο τελευταιο σκελος της απαντησης σου, θα συμφωνησω. Εχεις μπερδεψει τον πραγματικο κοσμο με τον εικονικο. Λενε δωσε σ' εναν ανθρωπο εξουσια να δεις ποιος πραγματικα ειναι. Ισχυει και για την εικονικη εξουσια. Τωρα, επειδη το παρακανα, ακομα και για τα δικα μου δεδομενα δλδ, καθως αθετησα την υποσχεση μου οτι θα αποσυρθω απο το φορουμ-για ευνοητους λογους, δε βγαζει πουθενα-σ' αφηνω ησυχη να διοικησεις.
 

knightmaregr

Community Manager - Elvenar Greece, InnoGames GmbH
Ομάδα του Elvenar
Community Manager
Μπορείτε να επιβεβαιώσετε εάν θέλετε τους ισχυρισμούς σας με την εταιρεία. Θα σας παρακαλούσα να το κάνετε για να λάβουν τέλος τα σενάρια φαντασίας σας.
 
Κορυφή