• Καλωσήρθες στα μέρη μας ταξιδιώτη — Επισκέπτεσαι για πρώτη φορά το forum μας;

    Σε έχω ξαναδεί να τριγυρνάς εδώ γύρω; Για να συμμετάσχεις σε συζητήσεις ή να θέσεις σε όλους το ζήτημα που σε απασχολεί, θα χρειαστεί να αποκτήσεις ένα λογαριασμό στο forum. Απόκτησε το λογαριασμό σου πατώντας εδώ!

Περί τεχνέργων....

vivianne

Chef
Καλησπέρα σας
Το μήνυμα μου αφορά τα τέχνεργα που μένουν στις αποθήκες μας δίχως ν' αξιοποιούνται.Διότι εσείς καλώς τ' ανανεώνετε ως έπαθλα στο κωδωνοστάσιο,ώστε να δώσετε την ευκαιρία σε όσους παίκτες δεν κατάφεραν να τα εξελίξουν,να το κάνουν ή σε όσους δωθεί η ευκαιρία να τα κατασκευάσουν στην ακαδημία, να τα φτασουν στο 10ο επίπεδο για να έχουν την καλύτερη απόδοση σε συγκομιδή δώρων.Όμως όσοι από εμάς έχουμε χτίσει τα εξελισσόμενα κτίρια μια φορά,μαζεύουμε τέχνεργα στην αποθήκη μας,χωρίς να έχουμε την ευκαιρία μιας 2ης κατασκευής μέσω της ακαδημίας.Μήπως θα έπρεπε να το δείτε εκ νέου και να υπάρξει η δυνατότητα κατασκευής των εξελισσόμενων στην ακαδημία και για εμάς που έχουμε αριθμό τεχνέργων τόσο μεγάλο ώστε να τα κανουμε εκθέματα σε γκαλερί;Είμαι σίγουρη πως αν καταφέρετε ν' αλλάξει αυτό,θα ικανοποιήσετε μια μεγάλη μερίδα παικτών που σας ακολουθεί πιστά όλα αυτά τα χρόνια!Εύχομαι να υπάρξει αλλαγή σε σύντομο χρονικό διάστημα.Σας ευχαριστώ,με εκτίμηση προς όλους!!!
 
'Η ανταλλαγη. 'Η να μετατρεπονται σε πγ. Ή διαμαντια, που δε θα γινει ποτε μαλλον, αλλα δε χανουμε τιποτα να το ζητησουμε. Παντως να τα πουλησουμε για αποσπασματα ξορκιων, δεν προκειται. Αν τα πουλουσαμε για καταλυτες, ισως. Αλλα καλυτερα πγ. Ή διαμαντια.
 

vivianne

Chef
'Η ανταλλαγη. 'Η να μετατρεπονται σε πγ. Ή διαμαντια, που δε θα γινει ποτε μαλλον, αλλα δε χανουμε τιποτα να το ζητησουμε. Παντως να τα πουλησουμε για αποσπασματα ξορκιων, δεν προκειται. Αν τα πουλουσαμε για καταλυτες, ισως. Αλλα καλυτερα πγ. Ή διαμαντια.
Καλησπέρα!Ανταλλαγή είναι λιγο δύσκολο,αλλά για Π.Γ δεν θα διαφωνήσω.Θα ήταν μια πολύ καλή ευκαιρία να μπορούμε να επιλέξουμε ανάμεσα σε ποντους και αποσπάσματα ξορκιών.Όσο για τα διαμάντια ,ανοίγεις μεγάλη συζήτηση,διότι αν γινόταν ποτέ κάτι τέτοιο,θα έπρεπε επίσης όταν "σπάμε "μαγικά κτίρια αντί για αποσπάσματα να μας επιστρέφουν ένα μέρος της αξίας τους σε διαμάντια,εφόσον μόνο με αυτά μπορούμε να τ' αγοράζουμε εκτός απο την ευκαιρια μας να τα κερδίσουμε στο κωδωνοστάσιο.Αν ανατείλλει ο ήλιος απ' τη Δύση τότε ίσως γίνει και αυτό το θαύμα!!!;)
 

Bolt

Περιπλανώμενο Ξωτικό
Καλησπερα σας.
Σιγουρα τα πολλα και προς μη αξιοποιηση τεχνερα στην αποθηκη μας, δεν μας προσφερουν το παραμικρο και η ανταλλαγη τους με 2.000 "Αποσπασματα Ξορκιων" δεν ειναι και κατι τοσο δα σημαντικο... Το πως θα μπορουνε να αξιοποιηθουν απο εμας με βαση την πραγματικη τους αξια, ας το κρινει καλυτερα η εταιρια.
Αυτο που θα προτεινα εγω ειναι να μην μας τα δινει καθολου σαν επιλογη (ειτε στο Κωδωνοστασιο ειτε στην Ακαδημια Μαγειας) κι ετσι θα εχουμε περισσοτερες πιθανοτητες να κερδισουμε ολα τα υπολοιπα (διαμαντια, τζινι, οπλουργο κ.λπ., τουλαχιστον οσον αφορα το κομματι του Κωδωνοστασιου), εκτος φυσικα αν εχουμε ενα 2ο κτηριο στην αποθηκη μας, δηλαδη με καποιον τροπο να μπορει η εταιρια να αναγνωριζει το ποιος εχει αναγκη καποιο τεχνεργο και ποιος οχι. Οπως για παραδειγμα γινεται με τη Βιβλιοθηκη του Σελινολιθου, αν καποιος δεν την εχει και την παρει για μια φορα απο την Ακαδημια Μαγειας, δεν του την ξαναβγαζει ποτε ξανα.
Ισως ειναι κι αυτο μια λυση χωρις να παιρνουμε κατι και μετα να το ανταλλαζουμε με κατι αλλο. ;)
 
Τελευταία επεξεργασία:

vivianne

Chef
Καλησπερα σας.
Σιγουρα τα πολλα και προς μη αξιοποιηση τεχνερα στην αποθηκη μας, δεν μας προσφερουν το παραμικρο και η ανταλλαγη τους με 2.000 "Αποσπασματα Ξορκιων" δεν ειναι και κατι τοσο δα σημαντικο... Το πως θα μπορουνε να αξιοποιηθουν απο εμας με βαση την πραγματικη τους αξια, ας το κρινει καλυτερα η εταιρια.
Αυτο που θα προτεινα εγω ειναι να μην μας τα δινει καθολου σαν επιλογη (ειτε στο Κωδωνοστασιο ειτε στην Ακαδημια Μαγειας) κι ετσι θα εχουμε περισσοτερες πιθανοτητες να κερδισουμε ολα τα υπολοιπα (διαμαντια, τζινι, οπλουργο κ.λπ., τουλαχιστον οσον αφορα το κομματι του Κωδωνοστασιου), εκτος φυσικα αν εχουμε ενα 2ο κτηριο στην αποθηκη μας, δηλαδη με καποιον τροπο να μπορει η εταιρια να αναγνωριζει το ποιος εχει αναγκη καποιο τεχνεργο και ποιος οχι. Οπως για παραδειγμα γινεται με τη Βιβλιοθηκη του Σελινολιθου, αν καποιος δεν την εχει και την παρει για μια φορα απο την Ακαδημια Μαγειας, δεν του την ξαναβγαζει ποτε ξανα.
Ισως ειναι κι αυτο μια λυση χωρις να παιρνουμε κατι και μετα να το ανταλλαζουμε με κατι αλλο. ;)
Συμφωνώ με όσα λες,έχω όμως την εντύπωση πως είναι πολυπλοκότερο σ' ένα πρόγραμμα ν' απομονώσεις κάποια δώρα σε παίκτες που ήδη τα έχουν,και ν' αυξήσεις πιθανότητες στα υπόλοιπα δώρα,ενώ είναι απλούστερο να βάλεις επιλογή στην ακαδημία την κατασκευή των κτιρίων για τις οποίες διαθέτουν τέχνεργα οι παίκτες.Ίσως επωφεληθούν μελλοντικά και οι νεότεροι παίκτες για ν' αποκτήσουν κάποια αξιόλογα εξελισσόμενα πολιτιστικά κτίρια του παρελθόντος.
 

Bolt

Περιπλανώμενο Ξωτικό
Δε γνωριζω το τι ειναι πιο ευκολο να γινει απο πλευρας διαχειρισης, πολυ πιθανον να εχεις και δικιο... Ας μην ξεφυγουμε ομως απο το κυριο θεμα, το οποιο ειναι οπως εθεσες πολυ σωστα, οτι κατι θα πρεπει να γινει με τα τοσα τεχνεργα που εχουμε στην αποθηκη μας και που η μετατροπη τους σε 2.000 "Αποσπασματα Ξορκιων" δεν ανταποκρινεται στην πραγματικη τους αξια.
Οσον αφορα αυτο που ειπες για τους νεους παιχτες, αν καταλαβα σωστα... ηδη γινεται. Η Ακαδημια Μαγειας τους δινει ολα τα παλια κτηρια και τα τεχνεργα τους, τα οποια τεχνεργα τα παιρνουν και απο το Κωδωνοστασιο.
Πανω σε ολο αυτο θα ηθελα να προσθεσω... οτι θεωρω πολυ δυσκολο να μας δωσουν 2η φορα το ιδιο εξελισσομενο κτηριο απο την Ακαδημια Μαγειας διοτι θα πρεπει να πεσουν στο τραπεζι και εξελισσομενα οπως οι Αρκουδες και οι Φοινικες, εξελισσομενα που αλλαζουν τις ισορροπιες στο παιχνιδι, ολα τα υπολοιπα εμενα δεν μου λενε και κατι, ποσο μαλλον τωρα που με τοσα ιβεντ παιρνουμε συνεχεια εξελισσομενα κτηρια και θα πρεπει ουσιαστικα να τα κανουμε αντικατασταση, συν το οτι και να μας δωσουν... δεν εχουμε απειρες επεκτασεις, οποτε που να τα βαλουμε; (αυτη ειναι προσωπικη μου αποψη, δεν σημαινει οτι εχω και δικιο, εχει να κανει με το πως παιζω εγω.)
Και τελευταιο... σχετικο με το ολο θεμα. Καλο θα ηταν με καποιον τροπο σε οσους εχουν ενα εξελισσομενο κτηριο στο 10, η Ακαδημια Μαγειας να μην μας δινει το τεχνεργο του, σε ΄μενα προσωπικα εχει συμβει κι αυτο.
 
Τελευταία επεξεργασία:
Κορυφή