• Καλωσήρθες στα μέρη μας ταξιδιώτη — Επισκέπτεσαι για πρώτη φορά το forum μας;

    Σε έχω ξαναδεί να τριγυρνάς εδώ γύρω; Για να συμμετάσχεις σε συζητήσεις ή να θέσεις σε όλους το ζήτημα που σε απασχολεί, θα χρειαστεί να αποκτήσεις ένα λογαριασμό στο forum. Απόκτησε το λογαριασμό σου πατώντας εδώ!

Πρόσφατο περιεχόμενο από memento moris

  1. memento moris

    [Feedback] Συζήτηση για την εκδήλωση Απαγορευμένων Ερειπίων

    Σκοπός των ιβέντ είναι να σπάει την μονοτονία και να βοηθάει τους παίχτες να αποκτήσουν εφόδια για την αναβάθμιση της πόλης τους.....Δυστυχώς τον τελευταίο καιρό,αρκετό θα έλεγα, δεν ισχύει.Τα ιβέντ έχουν καταντήσει κουραστικά,χωρίς ιδιαίτερο κέρδος,αδύνατον να ολοκληρωθούν και δυστυχώς θα το...
  2. memento moris

    The Cuckoo Chronicles

    Καλημέρα σας!Ένα από τους λόγους που λάτρεψα την εφημερίδα ήταν τα πιπεράτα θέματα....μην μου το στερείτε αυτό(χαχαχαχα).....οκ....οκ....μην βαράτε....ξέρω και εγώ χάθηκα από το φόρουμ....υποχρεώσεις κ ανατροπές...
  3. memento moris

    The Cuckoo Chronicles

    Blue ως μπλε ή μελαγχολικό ?
  4. memento moris

    The Cuckoo Chronicles

    project blue book???
  5. memento moris

    The Cuckoo Chronicles

    Αλληγορία και μόρφωση συν μόρφωση ίσον παραμόρφωση...χαχαχα.Καλά το τράβηξα και εγώ . Σχετικά με την κατάσταση του forum δεν έχω άποψη καθώς είμαι πολύ φρέσκος στον χώρο.Η αλλαγή είναι κάτι που συμβαίνει παντού, το πως μας επηρεάζει είναι το ζήτημα.Ελπίζω να επανέλθει στην δυναμική που...
  6. memento moris

    The Cuckoo Chronicles

    Καλημέρα σας.Λίγο το έχασα με τα τελευταία δυο μηνύματα.Εγώ αναφερόμουν στα δώρα και τα οφέλη τους, όπως είναι η επικοινωνία,τα οποία δυστυχώς χάνονται με την νέα γενιά και δυστυχώς η προηγούμενη δεν φρόντισε να της διδάξει .Αν δημιούργησα κάποια παρεξήγηση ζητώ συγγνώμη :))
  7. memento moris

    The Cuckoo Chronicles

    Όχι μόνο το φαντάζομαι,το ζω καθημερινά εδώ και αρκετά χρόνια...Ίσως τα φυντάνια να πρέπει να βυθίζουν τις ρίζες τους σε πιο πρόσφορα εδάφη και να απλώνουν τους κλώνους τους σε ηλιόλουστους ουρανούς,γιατί θα έρθει κάποια στιγμή που ο κηπουρός δεν θα μπορεί να τα φροντίσει και οι απόγονοί του...
  8. memento moris

    The Cuckoo Chronicles

    Αναβίωση ή αναγέννηση...ένα ερώτημα καθημερινό όχι μόνο στους κύκλους της Τέχνης,αλλά και στην καθημερινή μας ζωή.Δεν γνωρίζω εάν η νέκρα στο φόρουμ είναι μια ''παρενέργεια΄΄ της κοινωνικής αποξένωσης που δημιούργησε η πανδημία ή κάτι το οποίο φέρει ο σύγχρονος άνθρωπος μέσα του...;Και πάλι...
  9. memento moris

    The Cuckoo Chronicles

    Δεν είχα πρόθεση να πυροδοτήσω αλυσιδωτή αντίδραση με το σχόλιο...απλώς έγραψα την ατάκα του αγαπητού Μόλντερ.Όσο αφορά την αλήθεια,για το αν είναι μια,αν είναι υποκειμενική ή αντικειμενική,σχετικά με θεωρίες συνομωσίας,είναι θέματα προς συζήτηση εκτός φόρουμ .Αν και για να ακριβολογούμε,φόρουμ...
  10. memento moris

    The Cuckoo Chronicles

    The Truth is Out There...
  11. memento moris

    The Cuckoo Chronicles

    Εξαιρετική δουλειά!!!Όχι μόνο τα κείμενα αλλά και από εικαστικής πλευράς!
Κορυφή