• Καλωσήρθες στα μέρη μας ταξιδιώτη — Επισκέπτεσαι για πρώτη φορά το forum μας;

    Σε έχω ξαναδεί να τριγυρνάς εδώ γύρω; Για να συμμετάσχεις σε συζητήσεις ή να θέσεις σε όλους το ζήτημα που σε απασχολεί, θα χρειαστεί να αποκτήσεις ένα λογαριασμό στο forum. Απόκτησε το λογαριασμό σου πατώντας εδώ!

[Feedback] Αναβάθμιση στην Έκδοση 1.16

  • Δημιουργός θέματος DeletedUser3
  • Ημερομηνία έναρξης

DeletedUser3

Guest
Εδώ συζητάμε για τις αλλαγές οι οποίες έρχονται με την έκδοση 1.16, η οποία είναι προγραμματισμένη να είναι στον ελληνικό server στις 26 Οκτωβρίου 2016.

Λεπτομέρειες για τις αλλαγές που υλοποιούνται μπορούν να βρεθούν στις Σημειώσεις Έκδοσης 1.16.
 

mpoultoza69

Ξωτικό του Elvenar
καλησπερα και απο εμενα.μια ερωτηση μονο.εφ οσον ο καταυλισμος μισθοφορων ειναι διαφορετικο κτηριο απο τον στρατωνα,γιατι δεν εχουμε την δυνατοτητα να εκπαιδευουμε εκει τον μαγο του ανθους και τον αναβατη του κηφηνα ξεχωριστα και γιατι θα πρεπει να μπλεκονται με τους στρατιωτες που εκπαιδευουμε στον στρατωνα? ειναι λογικο? δεν θα επρεπε να ειναι ανεξαρτητα αυτα οι δυο κτηρια? αλλιως ποιος ο λογος να μου πιανει χωρο ο καταυλισμος μισθοφορων?ευχαριστω πολυ
 

FoTiS 21

Κάτοικος του Elvenar
καλησπερα και απο εμενα.μια ερωτηση μονο.εφ οσον ο καταυλισμος μισθοφορων ειναι διαφορετικο κτηριο απο τον στρατωνα,γιατι δεν εχουμε την δυνατοτητα να εκπαιδευουμε εκει τον μαγο του ανθους και τον αναβατη του κηφηνα ξεχωριστα και γιατι θα πρεπει να μπλεκονται με τους στρατιωτες που εκπαιδευουμε στον στρατωνα? ειναι λογικο? δεν θα επρεπε να ειναι ανεξαρτητα αυτα οι δυο κτηρια? αλλιως ποιος ο λογος να μου πιανει χωρο ο καταυλισμος μισθοφορων?ευχαριστω πολυ

και να το συνεχισω και για το κτιριο πεδιο εκπαιδευσης που θα εκπαιδευουμε τους κερβερους γιατι αφου ειναι ανεξαρτητα κτιρια αυτα τα 3 να μπλεκονται στις 5 θεσεις του στρατωνα ?? στην τελικη αν ειναι θεμα διαμαντιων στα 2 νεα κτιρια βαλτε λιγοτερες "free" θεσεις
 

DeletedUser3

Guest
Είναι θέμα της αλλαγής του συστήματος και μόνο. Στο κάτω-κάτω, οι βασικές μονάδες κάθε Φυλής μπορούν να εκπαιδεύονται αποκλειστικά στους Στρατώνες.

Οι υπόλοιπες έχουν ιδιαίτερα χαρακτηριστικά και πρέπει να προγραμματίζεται με σύνεση η κατασκευή τους.

Να υπενθυμίσω εδώ, ότι όλο το παιχνίδι έχει να κάνει με τη στρατηγική και με τη διαχείριση του χώρου και του χρόνου.
 

FoTiS 21

Κάτοικος του Elvenar
5568961782.jpg


επισης μια ερωτηση ακομα: γιατι πλεον αλλαζει το μεγεθος του κεντρικου κτιριου ?? Αυτο δεν υποτιθετε οτι ειναι το μοναδικο κτιριο που δεν μεταβαλετε ?? Επισης γιατι ρε παιδια μας κανετε μπαχαλο καθε τρεις και λιγο τις πολεις μας. Πανω που π.χ. ο στρατωνας απεκτισε μια φορα και ενα μεγεθος και τον βολεψαμε καπως στην πολη τωρα αλλαζει εντελως ο προσανατολισμος του. Δεν ειναι κανενα μικρο κτιριο που τον βολευεις ευκολα για να κανεις την αλλαγη, θα χρειασθεις ενα σκασμο επεκτασεις ή πωλησεις κτιριων κτλ. Κατα τα αλλα με το κλειδωμα τον επεκτασεων θελετε να μας πειτε οτι οσοι δεν εχουν τις επεκτασεις που εχουμε εμεις που προλαβαμε να τις κανουμε θα μπορεσουν να παιξουν. Μαλλον αντιθετα αποτελεσματα θα εχει αυτο στο τελος.
 

SOKRATIS72

Ξωτικό του Elvenar
Μιας και είναι ακόμη στην αρχή ακόμη η αλλαγή του συστήματος έχω να προτείνω μια λύση. Θα μπορούσε κάλλιστα να δίδεται μία κενή θέση μπόνους για κάθε 5δα επιπέδων που θα τελειώνει στο προπύργιο και στον βωμό των μανιταριών από το επίπεδο 5 και μετά, για τα κτίρια που βγάζουν τους μισθοφόρους και τους κέρβερους. Παραθέτω από κάτω ένα παράδειγμα.
Προπύργιο επίπεδο 10 -> 1 ελεύθερη θέση στο πεδίο εκπαίδευσης (κέρβεροι)
Προπύργιο επίπεδο 15 -> 1 ελεύθερη θέση στο καταυλισμό μισθοφόρων
Βωμός έξυπνων μανιταριών επίπεδο 10 -> 1 ελεύθερη θέση στο καταυλισμό μισθοφόρων
Βωμός έξυπνων μανιταριών επίπεδο 15 -> 1 ελεύθερη θέση στο πεδίο εκπαίδευσης (κέρβεροι)
Με αυτό τον τρόπο θα πρέπει οι παίκτες να τρέξουν τα θαύματα αν θέλουν παραπάνω θέσεις ή να παραμείνουν με τις θέσεις που έχουν.
Τουλάχιστον έτσι οι παίκτες θα έχουν μια επιλογή και θα έχει την απαιτούμενη πρόκληση να ολοκληρωθεί.
 

DeletedUser517

Guest
Παιδιά οι νέες μονάδες που βάλανε είναι για κλάματα καλά δεν μιλάω καθόλου για τον Αναβάτη του κηφήνα που δεν αξίζει καθόλου να ασχοληθούμε με αυτόν και μόνο από τα στατιστικά του αλλά και οι Μάγοι του Άνθους είναι εντελώς άχρηστοι γιατί με την πρώτη επίθεση χάνονται όλοι και δεν μιλάω για κανονικές επαρχίες που εκεί θα είναι εντελώς για κλάματα αλλά μιλάω για το τουρνουά και μάλιστα στην αρχή του στο Δεύτερο Αστέρι σκεφτείτε να χρησιμοποιηθούν σε μεγαλύτερα επίπεδα (3ο ή 4ο και 5ο Αστέρι) εκεί θα πέσει πάρα πολύ κλάμα.

Μας λέγατε για νέες μονάδες και να κάνουμε υπομονή να έρθουν οι καλές μονάδες και αυτό που βλέπω είναι μια σκέτη απελπισία, τελικά όντως θέλουν να το καταστρέψουν το παιχνίδι και να αφήσουν μέσα μόνο τους λεφτάδες αλλά με την τροπή που του έχουν δώσει και αφού θα παίζεται μόνο με χρήματα πλέον ακόμη και όσοι πληρώνουν θα είναι πολύ βλάκες αν εξακολουθήσουν να πληρώνουν ένα παιχνίδι που έχασε πλέον την έννοια του παιχνιδιού και της ψυχαγωγίας και έγινε ένα καθαρά εισπρακτικό μέσο για την εταιρεία.

Τα θεωρητικώς Δωρεάν παιχνίδια δίνουν την δυνατότητα στους παίχτες να παίζουν με αργό ρυθμό χωρίς χρήματα και όσοι θέλουν να προχωρήσουν γρήγορα και να υπερισχύσουν των άλλων παιχτών βάζουν χρήματα και προχωράνε, εσείς όμως εδώ κόψατε εντελώς την δυνατότητα δωρεάν παιχνιδιού με τον τρόπο σας, και επαναλαμβάνω ότι δεν μιλάω για κανονικές επαρχίες οπότε μην μου πείτε ότι έχουμε προπορευθεί σε σχέση με το δένδρο τεχνολογιών, διότι μιλάω καθαρά για το τουρνουά στο οποίο από το Δεύτερο Αστέρι έπαιξα και έχασα όλες τις μονάδες και κέρδισα τον γύρω οριακά μένοντάς μου μόνο 3 Ιερείς, στην ουσία λοιπόν μιλάμε για πλήρη καταστροφή.

Λυπάμαι γιατί ξεκινήσαμε ένα παιχνίδι που το αγαπήσαμε σαν παιχνίδι οικοδόμησης και το καταστρέψατε και καλύτερα να μην πω πως το κάνατε.
 

ladyx

Νέο Μέλος
μεχρι να αναβαθμιστούν, η νεες μοναδες ειναι σκετη απελπισια
για τον κερβερο που δεν αναβαθμίζεται νομιζω πιο αχρηστη μοναδα δεν εχει, μας βαλατε 2 κτιρια που ουσιαστικα ειναι τελειος περιττα
απο την στιγμη που και 1 κτιριο μπορει να την κανει τι δουλεια.
τα ξωτικα τα εχουν μονο μια μοναδα που τα εχει μπονους επιθεση στη μοναδα ελαφριας συμπλοκης και μια με μπονους αμυνας?
γιατι ολες τις αλλες μοναδες εχουν απο 3-4 αμυνα και επιθεση και μπορουμε να διαλεγουμε με τι θα παμε
προς το παρον ειμαι υπερ της παλιες μας μοναδες και το παλιο συστημα

στι 3 αναβάθμιση τα μπουν αλλες 3 μοναδες?
αν αληθευει τοτε περιμενω με ανυπομονησια και νομιζω οντως τα ισορροπήσουν τα πραγματα
 
Τελευταία επεξεργασία:

ladyx

Νέο Μέλος
στην 1 και την 3 φωτογραφια νομιζω με 5 τοξοτες δεν θα εχεις σχεδον καθολου απολιες
στην 2 με 3 ολμους και 2 τοξοτες επισης

η αγαπημενη μου μοναδα προς το παρον εχουν γινη η τοξοτες :D
 

Συνημμένα

  • Screenshot_57.png
    Screenshot_57.png
    216,6 KB · Προβολές: 63
Τελευταία επεξεργασία:

DeletedUser3

Guest
To παιχνίδι έχει ΑΛΛΑΞΕΙ!

@Commantos:Εάν νομίζετε ότι η συνταγή 3 Ιερείς και 2 Παλλαδίνοι θα δουλεύει για όλα, νομίζω ότι δεν έχει νόημα να συζητήσουμε. Ξέχασα όμως... Οι κραυγές απελπισίας έχουν πιο πολύ νόημα από το να κάτσει κανείς να σκεφτεί τι πρέπει να κάνει... Άλλωστε στην Ελλάδα, μόνο για να φωνάζουμε "Αέρα" είμαστε πλέον...

Με 4 Τοξότες και μια Βαριάς Συμπλοκής, μπορείτε να περάσετε απο ένα τεράστιο ποσοστό Συναντήσεων στα Τουρνουά. Κι ορκίζομαι ότι δεν θα βοηθήσω άλλο...
 

DeletedUser517

Guest
στιν 1 και τιν 3 φοτογραφια νομιζω με 5 τοξοτεσ δεν τα εχεις σχεδον καθολου απολιες
στι 2 με 3 ολμουσ και 2 τοξοτες επισεις

η αγαπημενη μου μοναδα προς το παρον εχουν γινη η τοξοτες :D
Καλά μου λες να βάλω Τοξότες απέναντι από τις μονάδες που είχα στο Τουρνουά την στιγμή που οι τοξότες κάνουν ζημιά μόνο 12 - 16 και έχουν ζωή μόνο 71 και μάλιστα με Αντεπίθεση ΜΗΔΕΝ ?
upload_2016-10-27_23-39-9.png

Δες τα χαρακτηριστικά τους και πες μου, εκτός κι αν οι δικοί σου είναι ποιο αναβαθμισμένοι αλλά για τους δικούς μου δεν υπάρχει πουθενά αναβάθμιση και βρίσκονται στο επίπεδο 2
 

ladyx

Νέο Μέλος
Εγω ειμαι ξωτικο δεν ξερω τις μοναδες τον ανθρωπον, αλλα πανω κατω με το νεο συστημα ειναι σχεδον ιδιο αποτι εχω καταλαβει
η δικη μου τοξοτες ειναι στο 3 αλλα φανταζομαι για το επιπεδο που εισαι η αντιπαλες μοναδες τα προσαρμοζονται αυτοματα
δεν ξερω αλλα νομιζω δεν χανεις τιποτα να δοκιμασεις να χρησιμοποιησεις και τοξοτες
αυτα ειναι τα δικα μου επιπεδο 3 δεν ξερω αν παιζουν ρολο και η βελονες που εχω
Screenshot_58.png
 

DeletedUser517

Guest
Εγω ειμαι ξωτικο δεν ξερω τις μοναδες τον ανθρωπον, αλλα πανω κατω με το νεο συστημα ειναι σχεδον ιδιο αποτι εχω καταλαβει
η δικη μου τοξοτες ειναι στο 3 αλλα φανταζομαι για το επιπεδο που εισαι η αντιπαλες μοναδες τα προσαρμοζονται αυτοματα
δεν ξερω αλλα νομιζω δεν χανεις τιποτα να δοκιμασεις να χρησιμοποιησεις και τοξοτες
αυτα ειναι τα δικα μου επιπεδο 3 δεν ξερω αν παιζουν ρολο και η βελονες που εχω
Προβολή συνημμένου 445
έβαλα ήδη παραγωγή αλλά νομίζω ότι άδικα θα πάνε κι αυτοί, μέχρι αύριο το βράδυ θα τους δοκιμάσω και θα βγάλω τις σχετικές μάχες για να δούμε την διαφορά
 

ladyx

Νέο Μέλος
προσθετο το ιδιο στρατο που το περασα με τοξοτες αλλα σε 11τη επαρχια γιατι μονο εκει βρηκα το ιδιο στρατο με την φωτογραφια σου
σε χειροκινητο μονο γιατι στο αυτοματο ειναι καταστροφη μετα το 3το αστερι
σου πρότεινα τοξοτες γιατι κατα τη γνωμη μου τους εχουν κανει πολυ αποτελεσματικη μοναδα
Screenshot_64.png
 

FoTiS 21

Κάτοικος του Elvenar
@Commantos καταρχην οι τοξοτες αναβαθμιζονται πλεον στο κεφαλαιο των νανων και οι ολμοι ερευνουνται 1 ή 2 κεφαλαια πιο πισω.
Απο εκει και περα προς το παρον συμφωνω μαζι σου για τις απωλιες. επαιξα το τουρνουα μεχρι στο 2ο αστερι γιατι μετα γινεται κολαση με οποιο συνδιασμο και αν κανω.
Περιμενω παντως και την τελευταια αναβαθμιση για να εχω ολοκληρωμενη αποψη.


Επσης θα ηθελα να αναφερω οτι με την νεα φυλη τα πραγματα γινονται ακομα χειροτερα απο θεμα χωρου. Εχω ηδη 260+ επαρχιες και ο χωρος δεν φτανει για να τελειωσω ολα τα κτιτια των ορκς στο μεγιστο και με μονο 4 θαυματα και χωρις να εχω βαλει ακομα το 30 κτιριο για την εκπαιδευση των κερβερων. Κατα τα αλλα οι σχειαστες θελουν να μας κλειδωσουν τις επαρχιες.
Περαστικα μας. Ειμαι σχεδον 90% σιγουρος οτι στο τελος οσοι θα θελουμε να συνεχισουμε με "δωρεαν" παιξιμο θα πρεπει να πουλισουμε τα πολεμικα κτιρια και να βαλουμε μονο εργοστασια για να βγαζουμε φουλ υλικα για να εξαγοραζουμε τις επαρχιες.
 

ladyx

Νέο Μέλος
Screenshot_66.png
εδω ειναι μια μαχι σε 5 το αστερι επαρχια 8
η μοναδες τον ανθρωπον με τα ξωτικα πλεον δεν διαφερουν και πολυ

Screenshot_65.png
 
Τελευταία επεξεργασία:

DeletedUser517

Guest
@Commantos καταρχην οι τοξοτες αναβαθμιζονται πλεον στο κεφαλαιο των νανων και οι ολμοι ερευνουνται 1 ή 2 κεφαλαια πιο πισω.
Απο εκει και περα προς το παρον συμφωνω μαζι σου για τις απωλιες. επαιξα το τουρνουα μεχρι στο 2ο αστερι γιατι μετα γινεται κολαση με οποιο συνδιασμο και αν κανω.
Περιμενω παντως και την τελευταια αναβαθμιση για να εχω ολοκληρωμενη αποψη.


Επσης θα ηθελα να αναφερω οτι με την νεα φυλη τα πραγματα γινονται ακομα χειροτερα απο θεμα χωρου. Εχω ηδη 260+ επαρχιες και ο χωρος δεν φτανει για να τελειωσω ολα τα κτιτια των ορκς στο μεγιστο και με μονο 4 θαυματα και χωρις να εχω βαλει ακομα το 30 κτιριο για την εκπαιδευση των κερβερων. Κατα τα αλλα οι σχειαστες θελουν να μας κλειδωσουν τις επαρχιες.
Περαστικα μας. Ειμαι σχεδον 90% σιγουρος οτι στο τελος οσοι θα θελουμε να συνεχισουμε με "δωρεαν" παιξιμο θα πρεπει να πουλισουμε τα πολεμικα κτιρια και να βαλουμε μονο εργοστασια για να βγαζουμε φουλ υλικα για να εξαγοραζουμε τις επαρχιες.
Φίλε μου τις τεχνολογίες αυτές τις έχω τελειώσει όλες και δεν υπάρχει καμία άλλη Αναβάθμιση μέχρι το τέλος του δένδρου τεχνολογιών οπότε δεν υπάρχει περίπτωση βελτίωσης, δες και την αυτόματη μάχη που έβαλα στο άλλο ποστ που άνοιξαν γιατί τα μετέφεραν από εδώ στο άλλο.
Και το θέμα χώρου είναι απελπισία, έχω ανοίξει 311 επαρχίες και πάλι δεν μπορώ να κάνω τίποτε από χώρο ούτε καν το κτήριο που μας έδωσε το Event δεν μπορώ να βάλω στην πόλη.

εδω ειναι μια μαχι σε 5 το αστερι επαρχια 8
η μοναδες τον ανθρωπον με τα ξωτικα πλεον δεν διαφερουν και πολυ

Προβολή συνημμένου 449
Πως λες ότι δεν διαφέρουν οι μάχες όταν εσύ βγάζεις 5ο Αστέρι και 8η επαρχία και δεν έχεις σχεδόν καθόλου απώλειες και εγώ δεν μπορώ να βγάλω στο 3ο Αστέρι την 2η επαρχία ?

Δυστυχώς οι διαφορές είναι και μάλιστα πολύ μεγάλες, δες μία αυτόματη μάχη που έβγαλα στο άλλο ποστ μιας και τα μετέφεραν από εδώ να δεις ότι ούτε με το αυτόματο μπορεί να βγει.

προσθετο το ιδιο στρατο που το περασα με τοξοτες αλλα σε 11τη επαρχια γιατι μονο εκει βρηκα το ιδιο στρατο με την φωτογραφια σου
σε χειροκινητο μονο γιατι στο αυτοματο ειναι καταστροφη μετα το 3το αστερι
σου πρότεινα τοξοτες γιατι κατα τη γνωμη μου τους εχουν κανει πολυ αποτελεσματικη μοναδαΠροβολή συνημμένου 448
Αυτό ισχύει για τους δικούς σου τοξότες γιατί εκτός από τα βασικά οι δικοί σου έχουν και έξτρα ιδιότητα που δεν υπάρχει στους δικούς μας και επιπλέον οι δικοί σου τοξότες έχουν καλύτερα μπόνους σε επίθεση, όπως καταλαβαίνεις κάτι που για σας είναι εύκολο για μας τους Ανθρώπους είναι αδύνατον.

Οι δικοί σου τοξότες κάνουν ζημιά 18 - 23 ενώ οι δικοί μας κάνουν ζημιά μόνο 12 - 16.

@Lighting Shadow Είναι η τελευταία φορά που συγχωνεύουμε τις δημοσιεύσεις σας. Μην κάνετε πολλαπλές δημοσιεύσεις, αλλά, κάντε χρήση της επεξεργασίας.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

ladyx

Νέο Μέλος
Screenshot_67.png
προηγουμενος το ειπα Οχι αυτοματο αν παω στο αυτόματο και εγω τα χασω

απο τι βλεπω οταν εξερευνησεις και αναβαθμισης τους τοξοτες σου θα ειναι καλυτερα πραγματα και για σενα, μαλλον τελειωνεις τα ορκ ψαξε που τα εχουν μετακινηση και εξερευνησε τα
βαλε και κτιριο βελονες ειναι πολυ καλο
 
Τελευταία επεξεργασία:

FoTiS 21

Κάτοικος του Elvenar
Προβολή συνημμένου 451 προηγουμενος το ειπα Οχι αυτοματο αν παω στο αυτόματο και εγω τα χασω

απο τι βλεπω οταν εξερευνησεις και αναβαθμισης τους τοξοτες σου θα ειναι καλυτερα πραγματα και για σενα, μαλλον τελειωνεις τα ορκ ψαξε που τα εχουν μετακινηση και εξερευνησε τα
βαλε και κτιριο βελονες ειναι πολυ καλο

οι βελτιωμενοι τοξοτες ειναι στο κεφαλαιο των νανων οπως ειπα πιο πανω @Commantos
@ladyx παλι οι δικοι μας ειναι χειροτεροι απο τους δικους σας
 

DeletedUser82

Guest
Συγχαρητήρια για την υπέροχη αναβάθμιση του αγαπημένου μας παιχνιδιού, keep the good job.
Θα ήθελα να προτείνω όμως για την βελτίωση ακόμα περισσότερο του παιχνιδιού να αυξήσετε των αριθμό των αντιπάλων (σκοτεινών χαρακτήρων) σε τουλάχιστον 10 σε ευκολες πίστες και να αυξάνουν σε 20 σε πιο δύσκολες, για να αυξηθεί το ενδιαφέρον στις μάχες γιατί περνάμε σαν τρένο από τις μάχες των επαρχιών και δεν έχει πλέον κανένα ενδιαφέρον.
Το έχετε καταντήσει φαρμελβεναρ.
 
Κορυφή