• Καλωσήρθες στα μέρη μας ταξιδιώτη — Επισκέπτεσαι για πρώτη φορά το forum μας;

    Σε έχω ξαναδεί να τριγυρνάς εδώ γύρω; Για να συμμετάσχεις σε συζητήσεις ή να θέσεις σε όλους το ζήτημα που σε απασχολεί, θα χρειαστεί να αποκτήσεις ένα λογαριασμό στο forum. Απόκτησε το λογαριασμό σου πατώντας εδώ!

[Feedback] Προβλήματα Επιτάχυνσης Υλικού

  • Δημιουργός θέματος DeletedUser3
  • Ημερομηνία έναρξης

DeletedUser3

Guest
Λόγω της πρόσφατη αναβάθμισης και της προεπιλογής της επιτάχυνσης υλικού, θα θέλαμε να συλλέξουμε όσο το δυνατόν περισσότερες πληροφορίες όσον αφορά τα χαρακτηριστικά των μηχανημάτων στα οποία υπάρχουν προβλήματα με την Επιτάχυνση Υλικού.

Θα θέλαμε εδώ να μας αναφέρετε, ακολουθώντας όσο είναι δυνατόν πιο ευλαβικά, την παρακάτω φόρμα, προκειμένου να τα συγκεντρώσουμε και να δούμε τα προβλήματα και να τα διορθώσουμε (εάν είναι στο χέρι μας) στην επόμενη έκδοση.

Παρακαλώ κρατήστε το θέμα καθαρό. Υπάρχει άπειρος χώρος για να γκρινιάξετε για το Snake στο Περί Ανέμων και Υδάτων ή οπουδήποτε αλλού, αλλά όχι εδώ...


  1. Browser:
  2. Λειτουργικό Σύστημα
  3. Επεξεργαστής:
  4. RAM (συχνότητα και μέγεθος)
  5. Κάρτα γραφικών
  6. Τι ακριβώς πρόβλημα αντιμετωπίζετε με ενεργοποιημένη την επιτάχυνση υλικού το οποίο δεν παρατηρείτε όταν είναι απενεργοποιημένη.
Το να είστε αναλυτικοί είναι πιο σημαντικό απ' όσο μπορείτε να φανταστείτε.

Στην περίπτωση που για τον x,y,z λογο δεν θέλετε να δημοσιεύσετε τα χαρακτηριστικά του υπολογιστή σας εδώ, παρακαλούμε επικοινωνήστε μαζί μας μέσω του Κέντρου Υποστήριξης, χρησιμοποιώντας στο μήνυμά σας τον τίτλο "Προβλήματα με την Επιτάχυνση Υλικού".

Σας ευχαριστούμε πολύ προκαταβολικά! Αν τυχόν έχετε παίκτες στις Συντροφιές σας που έχουν το ίδιο πρόβλημα, παρακαλούμε ενημερώστε τους. Η συλλογή πληροφοριών και η τελειοποίηση της μηχανής Snake και της απόδοσης του παιχνιδιού, είναι αυτή τη στιγμή εξαιρετικής σημασίας.

Με Ξωτικούς χαιρετισμούς
 

FoTiS 21

Κάτοικος του Elvenar
  • Browser: Κυρίως Chrome
  • Λειτουργικό Σύστημα: Windows Xp Professional SP3 με όλες τις ενημερώσεις
  • Επεξεργαστής: AMD Sempron 2800+ 1.61 GHz
  • RAM (συχνότητα και μέγεθος): 1.50 GB
  • Κάρτα γραφικών: NVIDIA GeForce FX 5200 128 MB
  • Τι ακριβώς πρόβλημα αντιμετωπίζετε με ενεργοποιημένη την επιτάχυνση υλικού το οποίο δεν παρατηρείτε όταν είναι απενεργοποιημένη.: Όταν είναι ενεργοποιημένη όλο το παιχνίδι λειτουργεί πιο αργά σε σχέση με όταν την έχω απενεργοποιημένη. Τα γραφικά κινούνται πιο αργά, η φόρτωση του χάρτη είναι πιο αργή. Όλα κινούνται πιο αργά.
  • 6806702155.jpg
 

DeletedUser3

Guest
Με τα γραφικά πόλης στο χαμηλό ή στο μεσαίο βλέπετε διαφορά;
 

FoTiS 21

Κάτοικος του Elvenar
Οχι, ισα ισα που επειδη ειναι χαλια τα γραφικα γινεται ακομα χειροτερο.

Επειδη εγω ειμαι αλλη περιπτωση λογο παλιου υπολογιστη δωστε βαση στους νεοτερους αν και απ' οτι διαβασα σε αλλο post και ο Phantom που εχει καλυτερο υπολογιστη μετα την αναβαθμηση εχει τα ιδια προβληματα.
 

DeletedUser175

Guest
  • Browser: Chrome
  • Λειτουργικό Σύστημα : Windows 10 Home 32-bit
  • Επεξεργαστής: Intel(R) Celeron(R) 743 @ 1.30GHz
  • RAM (συχνότητα και μέγεθος) : 2.00GB
  • Κάρτα γραφικών: Mobile Intel(R) 4 Series Express Chipset Family (Microsoft Corporation - WDDM 1.1)
  • Τι ακριβώς πρόβλημα αντιμετωπίζετε με ενεργοποιημένη την επιτάχυνση υλικού το οποίο δεν παρατηρείτε όταν είναι απενεργοποιημένη. Με ενεργοποιημένη την επιτάχυνση υλικού όλο το παιχνίδι αργεί και "παυσάρει"(δεν ξέρω πως αλλιώς να το πώ) δλδ. πέντε δευτερόλεπτα είναι παγωμένο και πέντε ξεπαγώνει.
 

DeletedUser3

Guest
To προφανές πρόβλημά σας είναι η RAM... Οι ρυθμίσεις γραφικών είναι στο χαμηλό;
 

DeletedUser175

Guest
Ναι στο χαμηλό!
Μακάρι να πήγαινε και άλλο χαμηλά:rolleyes::rolleyes::rolleyes:
 
Κορυφή